Hlavná stránka

>

Správy

>

Ivanna Bagová reprezentovala Slovensko na medzinárodnej speváckej súťaži

Ivanna Bagová reprezentovala Slovensko na medzinárodnej speváckej súťaži

28.07.2021 - 08:30 | redakcia

Slovenská speváčka Ivanna Bagová, prvá víťazka speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska, získala pod skráteným umeleckým menom Ivanna minulý týždeň v Minsku 3. miesto v medzinárodnej súťaži Slavjanskij Bazár 2021, na ktorej sa zúčastnili vybrané talenty zo 14 slovanských krajín.


Počas dvoch súťažných dní sa predstavila najprv v kategórii Svetový hit so skladbou It's a Man's Man's Man's World od Jamesa Browna a následne v kategórii Slovanský hit s populárnou ruskou skladbou od Iriny Dubcovej Ешь, молись, люби, s ktorou zaujala divákov aj porotu. V jubilejnom 30. ročníku išlo o vôbec prvú účasť Slovenska na tomto podujatí a Ivanne citeľne chýbala podpora zo slovenskej strany, a to nielen v hľadisku, ale aj v zákulisí. Slovensko bolo totiž jedinou zo 14 krajín, ktoré na súťaži nemalo vyslaného ani jedného zástupcu médií a rovnako ani zástupcu slovenskej kultúry v organizačných štruktúrach festivalu, vrátane 7-člennej medzinárodnej poroty.


"Som veľmi šťastná, že sa mi pre Slovensko podarilo vybojovať tento historický výsledok. Na túto súťaž som sa pripravovala už 3 roky, minulý rok mi však účasť neumožnila situácia s pandémiou a rok predtým zase nehoda spôsobená mojím bývalým priateľom. Snívala som o tom od momentu, ako som videla finálové vystúpenie kazašského speváka Dimasha, ktorý sa v roku 2015 stal víťazom Grand Prix Slavjanského Bazára a jeho nádherný 7-oktávový hlas majú vďaka videám na sociálnych sieťach možnosť poznať aj ľudia u nás doma," prezradila Ivanna.

"Len mi bolo trochu smutno, že som sa zo svojho úspechu nemala okrem mojej maminy, ktorá ma v Minsku sprevádzala, s kým potešiť. Zatiaľ, čo účastníci z ostatných krajín mali okolo seba množstvo ľudí, či už v zákulisí alebo v hľadisku a tiež aj pracovníkov médií, tak ja som sa cítila veľmi osamelá a bolo mi ľúto, že nemám pri sebe nikoho zo Slovenska. Som však veľmi rada, že sa mi podarilo splniť môj ďalší sen a že som dostala nový impulz ďalej na sebe pracovať a robiť s láskou to, čo ma baví. Som za to mimoriadne vďačná," zhodnotila svoje účinkovanie Ivanna.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol M&M Brothers Team. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti