Hlavná stránka

>

Správy

>

Andrej Šeban má klip, aký ešte nemal, a chystá štyri rôzne online koncerty

Andrej Šeban má klip, aký ešte nemal, a chystá štyri rôzne online koncerty

28.10.2020 - 15:30 | redakcia

Propagácia nového albumu počas koronakrízy je neľahkou výzvou, no Andrej Šeban si v tom s novou štúdiovkou Rock and Roll z Rači počína naozaj dobre. V polovici októbra zverejnil videoklip k skladbe Princ, v ktorej ho uvidíte ako nikdy predtým (a vraj naposledy), a teraz ukazuje, že improvizovať sa dá aj s neuskutočniteľným turné.


"Hudobníci zvyčajne radi podporujú svoje najnovšie hudobné počiny aj vizuálne, no pre mňa je toto prvý a posledný klip, v ktorom osobne vystupujem. Prečo? Dozviete sa. A teraz fanfáry...!"

Týmito slovami uviedol Andrej Šeban na sociálnej sieti videoklip k skladbe Princ. Tá patrí medzi najzábavnejšie, alebo lepšie povedané, najhravejšie skladby na albume Rock and Roll z Rači, ktorý je pesničkový a (oproti jeho ostatnej tvorbe) celkom prístupný aj širšiemu publiku. Zároveň je však i nespútane experimentálny a veľmi nekonvenčný.

Presne ako Andrej, ktorý v úsmevnom texte singla spieva o tom, čím všetkým chcel byť ako dieťa. Atmosféru hudobne "nezbednej" pesničky Princ podčiarkuje práve vizuál, v ktorom hudobník na jednoduchom čiernom pozadí hádže jednu grimasu za druhou a baví všetkých, ktorí ho majú radi a poznajú túto jeho jemne odviazanú tvár z (niektorých) koncertov. Videoklip, ktorý skvele vystihuje veta z textu "A ja som len väčšie dieťa - maľujem, hrám, a roky letia", majú na svedomí režisér Peter Važan a animátor Maňo Vredík.


Štyri mestá, štyri koncerty bez publika

"Srandy kopec" sprevádza aj prípravy jesenného turné k novému albumu, je to však radosť iná... Po viacerých zmenách a odkladoch sa totiž fanúšikovia napokon dočkajú iba online koncertov, na ktorých sa žiadny divák osobne zúčastniť nemôže. Mení sa teda aj názov koncertnej šnúry: Andrej Šeban - Priamy prenos Turné 2020.

S trochou nadhľadu možno turné vnímať ako veľmi aktuálny príbeh o hľadaní cesty živej kultúry k fanúšikom. "Pripravovať trikrát jedno turné je zážitok - učí to pokore a vytrvalosti. Priamy prenos Turné 2020 je spôsob ako spojiť pocit zo šnúry, ako ju poznáme, so snahou udržať život aj v kultúrnych stánkoch v slovenských mestách. Tiež je to o ľuďoch, vďaka ktorým sa to môže celé diať. Umelci, technici, zvukári, organizátori, personál v regiónoch a ďalší ľudia, ktorých týmto chceme podporiť a povzbudiť," hovorí Andrejov manažér Tomáš Lukačka.

Koncerty budú streamované od 10. do 13. novembra naživo zo štyroch slovenských miest. Andrej bude v koncertných sálach v Martine, Prievidzi, Banskej Štiavnici a Nových Zámkoch hrať pesničky z nového albumu, pričom sľubuje, že každý koncert bude iný. "Mojou snahou je zahrať štyri rozličné koncerty, kde predstavím svoju rizikovú skupinu, ktorej som jediným členom, kapelníkom a na týchto koncertoch aj priamym divákom. Budete počuť skladby z nového albumu vo verziách 'klavír a spev', čiže v ich východiskových tvaroch, množstvo improvizácií, variácie na ľudové témy a hudbu, o ktorej teraz ani ja netuším, aká bude. Vznikne len v daný moment a len pre vás," dodáva Andrej Šeban.

Každý, kto si zakúpi (alebo už zakúpil) lístok, obdrží v deň koncertu unikátny link, prostredníctvom ktorého bude môcť koncert sledovať online. Držitelia vstupeniek bratislavského koncertu si môžu vybrať jedno zo streamovaných podujatí, ktoré im termínovo vyhovuje najviac. Koncerty bude možné sledovať iba cez online stream v uvedených časoch koncertov. Kúpou lístka podporíte celý tím pracujúci na prípravách pôvodne plánovaného Andrej Šeban Turné 2020.

10.11. (20:00) - Martin, Barmuseum - online stream
11.11. (20:00) - Prievidza, Regionálne kultúrne centrum - online stream
12.11. (20:00) - Banská Štiavnica, Kino Akademik - online stream
13.11. (20:00) - Nové Zámky, Dom kultúry - online stream 

Vstupenky a viac info nájdete na oficiálnom webe hudobníka www.andrejseban.com.

Turné je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Text: Hudba.sk + TS (Tomáš Lukačka)
Foto: Peter Važan


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti