Apple TV začala 14. februára vysielať seriál o histórii francúzskej módy v čase druhej svetovej vojny s názvom The New Look. Soundtrack k nemu pripravil a produkoval Jack Antonoff. Jednou z piesní je coververzia La Vie En Rose s emotívnym vokálom Nicka Cavea.

Verzia zo soundtracku The New Look zachováva jemnosť a romatiku originálu, no sugestívny šepot a emotívny spev Nicka Cavea pieseň posúva, v súlade s názvom seriálu, do zaujímavej novej polohy. Hlas austrálskeho barda je doplnený elegantnou klavírnou melódiou a zvukom lesných rohov.

V seriáli sa diváci ponoria do sveta módy a drámy z čias druhej svetovej vojny, pričom hudobne ho sprevádzajú coververzie nadčasových hitov z rovnakého obdobia. Ikonická pieseň La Vie En Rose je jedným z mnohých výnimočných momentov soundtracku, ktorý oficiálne vychádza 8. marca. Individuálne uchopenie piesní celého hviezdneho obsadenia tvorí most spájajúci minulosť so súčasnosťou. Svoje coververzie už skôr zverejnili Florence + The Machine, 1975, Lana Del Rey a Perfume Genius.

Édith Piaf napísala skladbu La Vie En Rose so skladateľom Louiguyom. Vydala ju v roku 1947 a preslávila sa vďaka nej po celom svete. Mack David preložil pieseň do angličtiny v roku 1950 a speváci ako Bing Crosby, Tony Martin a Louis Armstrong nahrali jej hitové verzie.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)