Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Rita Ora v klipe How To Be Lonely odhodila takmer všetky zábrany

VIDEO: Rita Ora v klipe How To Be Lonely odhodila takmer všetky zábrany

29.03.2020 - 11:00 | Dušan Marko

Pred necelými dvoma týždňami Rita Ora zverejnila svoj nový singel How To Be Lonely. V závere marca k vydarenej skladbe predstavuje aj videoklip, ktorý by pokojne mohol byť použitý aj ako trailer pre americký kinohit.


Rita Ora už niekoľko krát naznačila, že jej tretieho štúdiového albumu sa dočkáme ešte tento rok. Jeho vydarenou prvou ochutnávkou je singel How Lo Be Lonely, ktorého spoluautormi sú britský hitmaker Ed Sheeran a Lewis Capaldi, pričom hlas druhého menovaného môžete v skladbe počuť v podobe vokálov. Pieseň bola pôvodne určená práve pre jeho album, nakoniec ju však prenechal svojej kolegyni. Ako sme už písali, vydanie skladby si speváčka nemohla načasovať lepšie, nakoľko práve v tomto období sú milióny ľudí po celom svete nútené žiť bez sociálnych kontaktov a často i bez možnosti stretnúť sa so svojimi blízkymi.

Rodáčka z Kosova je známa tým, že sa nebojí svoje telo ukázať v plnej kráse. 29-ročná interpretka nepatrí do kategórie ultraštíhlych modeliek dodržiavajúcich prísne diéty, no nie je to samozrejme ani žiadna "bacuľka" a za svoju postavu sa rozhodne hanbiť nemusí. Pre mnohých je práve tento typ žien novodobým ideálom krásy a mužské oko si príde na svoje minimálne pri scénach, kde si Rita užíva samotu vo vani plnej hustej zlatej hmoty či keď leží na podlahe plnej slepačích vajec. To sa neozaobišlo bez rozčúlených ale aj vtipných komentárov od fanúšikov, ktorí vo vypredaných britských obchodoch s potravinami v ostatných dňoch nevedeli zohnať vajíčka.


Nová hymna všetkých osamelých?

To, že sa s času na čas cítime osamotene a po našom boku nie je nikto, koho by sme mohli chytiť za ruku, je úplne v poriadku. Tak by sa dal v skratke zhrnúť odkaz skladby How To Be Lonely. Čas osamote by sme nemali venovať tomu, že smútime za minulosťou a obviňujeme z nášho nešťastia druhých. Tento priestor môžeme využiť na to, že podnikneme veci, na ktoré sme dovtedy čas nemali.

Videoklip nakrútil americký režisér Dave Meyers, ktorý v minulosti spolupracoval s hviezdami ako Rihanna, Taylor Swift, Ariana Grande či Janet Jackson. S Ritou išlo o jeho pracovnú premiéru a ako býva uňho zvykom, opäť ide o veľmi vydarenú a efektnú pastvu pre oči. Speváčku síce v úvode sužuje smútok a strach z toho, že ostane sama, napokon však osamotenej blondínke prichádza na pomoc jej mimozemské ja, ktorej jej ukáže, že je načase odhodiť uplakanú masku a pozrieť sa dopredu.

Rita Ora, videoklip How to Be Lonely

Rozhodla sa pomôcť v boji s pandémiou koronavírusu

Text piesne môže pre niekoho pôsobiť depresívne, talentovaná Britka je však pripravená z neho urobiť tanečnú hymnu blížiaceho sa leta. Ešte predtým, než predstavila oficiálny videoklip, totiž vyšlo tanečné video, ktoré Rita nahrala krátko pred svojím posledným televíznym vystúpením. 

V súčasnosti je už kvôli pandémii koronavírusu aj v Anglicku stretávanie ľudí značne obmedzené a organizovanie koncertov či iných hudobných akcií je zakázané do odvolania. Situácia nenechala chladnú ani Ritu, ktorá v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) vytvorila charitatívnu kolekciu oblečenia pod názvom #StopTheSpread (Zastavme šírenie). Celý výťažok z predaja putuje na nákup zdravotníckeho vybavenia a výskum lieku proti ochoreniu COVID-19.


Autor: Dušan Marko
Foto: screenshot / Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti