Hlavná stránka

>

Správy

>

Korben Dallas zverejnili videoklip Prístav a vyrazili na jesennú časť Bazén Tour

Korben Dallas zverejnili videoklip Prístav a vyrazili na jesennú časť Bazén Tour

29.10.2019 - 15:10 | redakcia

Kapela Korben Dallas zverejnila netradičný klip k skladbe Prístav z tohtoročného albumu Bazén. Nejde totiž o albumovú verziu skladby, ale o nahrávku z koncertu, ktorý kapela odohrala v banskobystrickom Divadle Štúdio tanca. V klipe okrem skupiny a jej vokalistiek vystupujú aj tanečníci divadla s choreografiami, ktoré si pripravili na septembrový koncert.


Keďže išlo o zachytenie skladby v jej živej podobe, proces výroby klipu sa výrazne odlišoval od bežných postupov. "Keď sme klip točili, najprv sa mi to vôbec nezdalo. Nemali sme žiadnu skúšku, žiadne extra prípravy pred koncertom, žiadne opakovanie pesničky, aby bolo čo najviac záberov. Nedialo sa nič z toho, na čo sme pri klipoch zvyknutí," hovorí basgitarista Lukáš Fila. "Keď som ale potom videl výsledok, padla mi sánka. Keby sme to plánovali a stokrát prehrávali, nevypálilo by to tak dobre - po obrazovej, ani po zvukovej stránke."

Režisérka Ivona Lichá si tiež uvedomovala, že proces natáčania klipu naživo nenecháva priestor pre omyly. "Keď som Prístav točila, cítila som veľkú zodpovednosť za výsledok a snažila som sa maximálne sústrediť. Bol to ale natoľko silný a krásny zážitok, že som napriek tomu mala celý čas zimomriavky," hovorí Lichá.


Nový koncertný klip slúži aj ako pozvánka na jesennú časť turné k na jar vydanému albumu Bazén, ktorá odštartovala minulý víkend vypredanými klubovými koncertmi na východnom Slovensku. Korben Dallas sa na úvod šnúry predstavili v Humennom a v Prešove, pričom v prešovskom Stromoradí umocnil elektrizujúcu klubovú atmosféru aj stage-diving speváka Juraja Benetina, ktorý pri skladbe Beh skončil na rukách divákov.

Turné pokračuje budúci štvrtok 7. novembra v bratislavskom Majestic Music Clube, kde sa okrem Korbenov predstaví aj český spevák, držitel Ceny Anděl David Stypka so skupinou Bandjeez. Nasledovať budú klubové koncerty v Trnave a Martine, a v decembri turné uzavrú opäť dvojkoncerty so Stypkom, tentokrát v Brne a Prahe. 

Zostávajúce termíny Korben Dallas Bazén Tour - jeseň 2019:

7. 11. - Bratislava, Majestic Music Club (+ David Stypka & Bandjeez)
20. 11. - Trnava, Malý Berlín
22. 11. - Martin, Bar Museum
2. 12. - Brno, Fléda (+ David Stypka & Bandjeez)
3. 12. - Praha, Lucerna Music Bar (+ David Stypka & Bandjeez)

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér skupiny Matúš Németh.

Foto: Zuzana Balenčin


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti