Hlavná stránka

>

Správy

>

Prvé mená Uprisingu 2020: Do Bratislavy prídu legendy Max Romeo aj Roni Size

Prvé mená Uprisingu 2020: Do Bratislavy prídu legendy Max Romeo aj Roni Size

30.01.2020 - 10:00 | redakcia

V posledný prázdninový víkend, 28. a 29. augusta, sa na Slovensko vráti legenda reggae Max Romeo a privedie aj svoju nemenej talentovanú dcéru Xanu Romeo. Svoje novinky príde odprezentovať aj ostrieľaný DJ Vadim, po prvýkrát k nám zavíta mladá jamajská speváčka Hempress Sativa a v exkluzívnej šou sa predstaví veterán dnb a jungle scény Roni Size.


Žijúca legenda a autor niekoľkých svetových reggae evergreenov Max Romeo sa vráti na Slovensko po dlhých ôsmich rokoch. Tie strávil nielen v štúdiu, ale na koncertných pódiách, na ktorých čoraz častejšie vystupuje aj so svojou najmladšou dcérou Xanou Romeo. Mladá speváčka zdedila po svojom slávnom otcovi nadanie vyrozprávať vo svojich piesňach príbehy, ktoré rovnako silno rezonujú v generácii jej rovesníkov.


Ďalším, nemenej rozpoznateľným hlasom disponuje aj Jamajčanka Hempress Sativa. S koreňmi hlboko v rastafariánskej kultúre si táto umelkyňa veľmi skoro získala pozornosť nielen na domácej pôde. Jej charizma na pódiu a nadanie spájať roots reggae s aktuálnymi hudobnými trendmi zaslúžene posúva jamajskú hudobnú scénu dopredu.


Z Britských ostrovov sa na Uprising aj tento rok vrátia legendy soundsystémovej kultúry Mungo's Hi Fi. Škótski selektori a producenti predvedú svoj tradičný tanečný a dunivý mix ska, reggae, dancehallu, dubstepu a bass music. O support na mikrofóne sa im tento rok postará francúzska speváčka Marina P, ktorá patrí medzi jeden z top hlasov európskej dub soundsystémovej scény. Program trinásteho ročníka festivalu doplní aj uznávaný a inovatívny DJ Vadim, ktorý príde predstaviť svoje nové projekty hneď s dvoma talentovanými MCs.


Posledným ohláseným menom z prvej vlny mien pre Uprising 2020 je producent, dídžej, vydavateľ a veterán britskej elektronickej scény Roni Size. Po viac ako 30 rokoch, počas ktorých vyniesol drum&bass vysoko do hudobných rebríčkov a do pozornosti širokej verejnosti, sa z Roniho stalo etablované meno, ktoré vo svojich produkciách čerpá zo svojej hudobnej minulosti, a pritom jeho zvuk zostáva stále aktuálny a relevantný.


Veľkou zmenou pre Uprising 2020 je aj koncom roka avizovaná zmena spôsobu predaja lístkov. Organizátori budú postupne prinášať dizajnové limitované edície vstupeniek, ktoré je možné zakúpiť priamo cez web www.uprising.sk. Tú prvú, venovanú 30. výročiu Nežnej revolúcie, je možné zakúpiť už len do 5. februára. Po tomto termíne budú vstupenky nahradené novou limitkou s vyššou cenou.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za organizátorov festivalu poskytol Sveťo Moravčík. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti