Hlavná stránka

>

Správy

>

Lodenica ukončila festivalovú sezónu, nechýbali viaceré hudobné prekvapenia

Lodenica ukončila festivalovú sezónu, nechýbali viaceré hudobné prekvapenia

30.08.2016 - 11:00 | redakcia

Tisíce návštevníkov, skvelá nálada, pohoda a fantastické prekvapenia. Záver festivalovej sezóny patril jednoznačne k jej najlepším vrcholom. Na festivale Lodenica sa návštevníci rozdivočili, užili si pohodu a tiež dostali tradičnú dávku skvelej muziky s viacerými overenými hudobnými menami.


Hneď v prvý deň oslávili návštevníci festivalu Lodenica 70-ku s azda najvýraznejšou postavou na česko-slovenskej folkovej scéne Pavlom Žalmanom Lohonkom, zaspomínali na vynálezcu dobra Johna Dopyeru a rozdivočili sa s Desmodom. V sobotu festival privítal švédsku legendu Middle of the Road, ktorá na Slovensku vystúpila po 40-tich rokoch a odpálila svoje najväčšie hity Soley Soley, Chirpy Chirpy Cheep CheepSacramento a ďalšie.

"V súčasnosti ste oveľa relaxovanejší ako pred tými 40-mi rokmi. Vystupovať tu je ešte príjemnejšie, ľudia vyzerajú naozaj šťastní. V Piešťanoch sme po prvý raz, ale dúfam, že prídeme znova. Sú tu perfektní fanúšikovia, spievali spolu s nami a tancovali," vraví zakladateľ kapely, gitarista Ian McCredie.

Organizátori pri skladbe programu mysleli na všetky vekové kategórie a vyznávačov rôznych hudobných žánrov. Na Lodenici teda ani tento rok nechýbala kapela Čechomor, ktorá doteraz nevynechala ani jeden ročník. "Tento areál je bezvadný, môžeme sa tu prechádzať medzi ľuďmi, je tu naozaj dobre. Urobili sme taký prierez našim repertoárom, vybrali sme aj piesne, ktoré sme dlho nehrali. Na jeseň pripravujeme nový album s dychovkou,“ tešil sa huslista kapely Karel Holas.

Festival si užili aj chalani z IMT Smile. "Je to paráda, keď sa ľudia bavia. Mám naozaj dobrý pocit, niekedy hovorím, že je to až zázrak. Vyjsť na pódium a stále baviť seba aj publikum," uviedol hneď po koncerte Ivan Tásler z IMT Smile.

Kusturicov návrat domov na Slovensko

Posledný festivalový deň si fanúšikovia užili Františka Nedvěda, Allana Mikušeka, kapelu Kamelot, aj originálnu Družinu, ktorá hrá folklór v modernom šate. "Hralo sa nám perfektne. Všetci členovia v kapele sme sa zhodli, že za túto sezónu to bol najlepší festival. Bola tu skvelá atmosféra, čo je možno aj tým, že tunajší návštevníci presne vedia za čím idú. Chcú country, folk a ethno world, čo hráme my. Ja som sa do kapely vrátila po rokoch materskej dovolenky a musím povedať, že sa mi spieva veľmi dobre, sama za seba poviem, že asi aj lepšie ako pred ňou. Možno som dospela a dospel mi aj hlas," povedala speváčka Družiny Danka Kurtíková Ferienčiková.

Sobotný večer návštevníkov čakali najväčšie prekvapenia. Emir Kusturica im zahral ochutnávku z nového filmu, ktorý nakrútil po rokoch a prezradil, že v ňom hrá Monica Belluci. Snímku Na mliečnej ceste odpremiéruje 9. septembra na festivale v Benátkach. "Vždy, keď sa vrátim na Slovensko, mám pocit, že som sa vrátil domov. Neviem, či je to preto, že som študoval v Prahe a chodil som sem často. Publikum na Lodenici je skvelé, ľahko a výborne sa s ním komunikuje. Slovenské publikum všeobecne je výborné a veľmi podobné balkánskemu. Všetci sme Slovania, veríme v toho istého Boha, veríme v peniaze a v dievčatá. Máme podobný temperament a to je to hlavné," uzavrel s úsmevom Emir Kusturica.

Tohtoročná Lodenica ponúkla v Piešťanoch skvelý line- up, čo fanúšikovia hodnotili veľmi pozitívne. Oceňovali aj kvalitné služby a predovšetkým rôzne atrakcie pre deti. Festival organizuje agentúra Topfest.

Informácie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z Propaganda House. 

Foto: Radoslav Lellák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti