Hlavná stránka

>

Správy

>

Košický hudobník Paľo Kusý vydá profilové CD so svojou tvorbou

Košický hudobník Paľo Kusý vydá profilové CD so svojou tvorbou

Paľo Kusý v štúdiu
Zdroj: archív P. Kusého
31.03.2022 - 08:00 | redakcia

Slovenský hudobník a skladateľ, ktorý je ako autor piesní pre rôznych interpretov viacnásobným finalistom pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad, pripravuje album pod hlavičkou nezávislej značky S4S Music Platform. Na hudobných a streamovacích sieťach preto v poslednej dobe postupne zverejňuje rôzne staršie i nové skladby, ktoré sa na CD budú nachádzať.


V týchto dňoch Paľo Kusý zverejnil na Youtube čerstvú novinku Náš príbeh a 1. apríla v streamovacích službách zverejní pieseň pieseň Millionaire. Na týchto hudobných sieťach vydal už v januári prvé dve piesne z pripravovaného CD Take it easy a Liptov.

Na nahrávku bude zaradená aj pieseň Forever to be together, ktorej premiéru plánuje na 11. mája. V rámci hudobného projektu ju naspievala ukrajinská speváčka Liliia Kysil, spolupráca s ktorou začala dva týždne pred napadnutím Ukrajiny vojskami Ruskej federácie. Zdalo sa, že vojna zabráni vzniku tejto piesne, ale našťastie sa jej podarilo pieseň naspievať aj napriek výpadkom elektriny a slabému internetu. Krátku ukážku si môžete vypočuť na stránke S4S Music Platform.Aj keď bol Paľo Kusý v hudobnej komunite známy z obdobia, kedy jeho hlas znel z Fun Rádia a dostal sa aj do finále súťaží ako napr. BB Fest, zlom preňho priniesli najmä posledné ročníky Košického zlatého pokladu. V známej celoslovenskej súťaži sa zaradil medzi najúspešnejších autorov, pretože málokedy sa podarí, aby sa finálové piesne (okrem tých víťazných) dostali priamo do rotácií Rádia Slovensko a ďalších okruhov RTVS či regionálnych rádií.

Tak tomu bolo v prípade piesní Ako motýľ (interpretka Ela Martinčeková) a Povedzme že ty a ja (Michaela Martykanová), ktoré Paľo Kusý napísal aj v nich naspieval vokály. Regionálny úspech zaznamenal aj s piesňou Liptov či singlom Vianoce, ktorý v období sviatkov pravidelne hráva rádio Regina Východ.

Paľo Kusý vo svojom košickom Štúdiu Esprit dáva príležitosť aj začínajúcim speváčkam. V nedávnej minulosti napríklad študentkám z košického konzervatória Claudii Ferencovej a Viktórii Fakovej, ktoré v spolupráci s ním a platformou S4S Music Platform nahrali, zverejnili a vydali piesne Ja chcem byť NAJ, Ty si môj Batman a Tančiť pre radosť.


Redakciu Hudba.sk informoval za S4S Music Platform informoval Štefan Svetský. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti