Michal Pavlíček rekapituluje svoju doterajšiu rockovú a popovú tvorbu na rozsiahlom výbere s titulom Faces. Štvoralbumová kompilácia vychádza na CD v rozšírenej podobe  – Faces Extended. 4LP sa objaví v rozsahu upravenom pre vinylovú stopáž v nasledujúcich týždňoch.

Komplet Faces je rozsiahly výber rockových a popových skladieb a vykresľuje Michala Pavlíčka ako autora a gitaristu s nezameniteľným rukopisom. Dve z častí sú venované Pražskému výběru a Stromboli a dve jeho sólovej tvorbe a piesňam pre BSP, Moniku Načevu, Zuzanu Michnovú, Big Heads, Trio a cyklus Na Kloboučku.

"Hudba je pre mňa vo svojej kráse a farebnosti obzor bez hraníc. Preplával som rôznymi štýlmi i fúziami a vytváral sme si svoju vlastnú tvár. Aj keď je moja tvorba štýlovo košatá, spája ju feeling a výraz, a to nielen hudobný, ale aj vizuálny. Od svojich prvých dotykov s gitarou niekedy v 15 rokoch až do súčasnosti sa v extáze pri hraní tvárime rovnako. Mám taký svoj škľab, a práve preto som nazval tento 4 album Faces a môj kamarát Michal Baumbruck vybral z týchto rôznych období fotky na obal," hovorí samotný protagonista. 

Michalovi Pavlíčkovi sa na kompilácii podarilo prehľadným spôsobom skombinovať spievané a inštrumentálne skladby a štúdiové  a živé nahrávky. Niektoré  z nich vychádzajú v súčasnej podobe prvýkrát. "Som veľmi rád, že som sa počas svojej dráhy mohol stretnúť s množstvom priateľov-muzikantov a mohol sa s nimi deliť o to jedinečné kúzlo hudby a prežívať nárez, keď to tam človek dáva. Som tiež veľmi rád, že som mal to šťastie, a že si moja hudba a hranie na gitaru našli svojich poslucháčov. Táto kompilácia je také ala best of a zobrazuje silné momenty tejto mojej cesty. Na Faces som vybral veľa živých nahrávok a objavujú sa na nej aj niektoré doposiaľ nezverejnené z koncertov Pražského Výběru a Stromboli z roku 2022. Na zabudnutom hard disku z dávnych čias som vyštúral aj záznam koncertu Big Heads z deva zaradil."

Poslucháči majú jedinečnú príležitosť si vychutnať obsiahlu časť Pavlíčkovej tvorby v celej pestrosti a oceniť jeho prínos českej pop music ako autora, hudobníka a producenta od 80. rokov po súčasnosť.

Michal Pavlíček pôsobí či pôsobil v skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Ako autor a interpret sa podieľal na albumoch mnohých umelcov (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka či Müller). Je autorom nespočetného množstva skladieb, hudby k sedemnástim celovečerným filmom, k dvanástim televíznym seriálom a tridsiatim piatim televíznym inscenáciam. Napísal štyri muzikály, šesť baletov, hudbu k dvadsiatim piatim divadelným predstaveniam a pre Laternu Magiku scénickú hudbu k predstaveniam Minotaurus, Hádanky a Robot Radius.

Vydal cez 70 nosičov CD a DVD. Získal mnoho ocenení aj niekoľko zlatých platní, hudobných cien Anděl. V roku 2016 bol uvedený do siene slávy Akademie populární hudby. V roku 2008 vyšla jeho autobiografická kniha Země vzdálené a v roku 2016 jej rozšírené vydanie. Jeho pieseň s textom Ivana Hlasa Země vzdálená sa stala podľa ankety divákov televízie Óčko Star a čitateľov iDnes najväčším českým porevolučným hitom. Bol aktérom a spolutvorcom 123 dielov hudobného cyklu Na Kloboučku a mnoho ďalších hudobných projektov.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music.