Hlavná stránka

>

Správy

>

Nový slovenský objav: Speváčka Nia po tvorbe pre iných debutuje skladbou Papier

Nový slovenský objav: Speváčka Nia po tvorbe pre iných debutuje skladbou Papier

31.07.2021 - 15:00 | redakcia

Roky sa venuje písaniu piesní pre iných interpretov, teraz sa rozhodla speváčka Nia vystúpiť z tieňa a predstavuje svoj debutový singel o rozchode s názvom Papier. Trvalo pritom sedem rokov, kým pieseň nadobudla svoju finálnu verziu.


"Je to môj debutový song, na ktorý som si počkala skoro sedem rokov a je pre mňa veľmi dôležitý a zaslúžený. Moja hudobná cesta začala síce v roku 2014, no stále som so svojou tvorbou nebola spokojná. Napísala som kvantum songov, no vždy som bola s niečím nespokojná. Nemalo to pre mňa takú hudobnú úroveň, ktorú som chcela. Kým som vydala tento song, veľa som písala najmä pre slovenské interpretky a to mi pomohlo a inšpirovalo ma tvoriť hudbu kvalitnejšie," hovorí Nia.


Rozchod bez negatívnej emócie

Videoklip ku skladbe Papier vytvoril Pierre Lexis a hudobne ju zastrešil speváčkin priateľ, producent Fillipian. S nápadom na klip ku novej skladbe prišla samotná Nia, pričom jej zámerom bolo, aby sa každý divák a poslucháč v tejto novinke dokázal nájsť. "Síce je to song o rozchode, ale nie je to negatívne ladená skladba. Papier je tak zvláštne pozitívny, aj keď je v klipe znázornený emocionálny kontrast medzi mnou, ktorá si voľne lietam, a ním. V uzavretom priestore si prechádza to pekné, čo vo vzťahu zažíva, a preto sa cíti skliesnený spomienkami," vysvetľuje speváčka. 

Vizuálne aj textovo chcela Nia hovoriť o tom, že rozchod, ako koniec vzťahu, by nemal byť našou poslednou emóciou. "Treba si z toho odniesť len to najpozitívnejšie, lebo inak zostaneme zacyklení v spomienkach a nenechá nás to letieť ďalej. Veľmi by som chcela, aby si v mojej hudbe našli ľudia to svoje, s čím sa vedia stotožniť, pochopiť, či pomôcť... Lebo o tom je hudba," uzatvára Nia. 
 
Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Jana Trellová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti