Hlavná stránka

>

Správy

>

Britsko-slovenskí Craggy Collyde zverejnili prvé video z nového mini-albumu

Britsko-slovenskí Craggy Collyde zverejnili prvé video z nového mini-albumu

31.08.2020 - 09:00 | redakcia

Britsko-slovenské rock’n’rollové duo Craggy Collyde, ktoré sa na jar tohto roku predstavilo už svojou druhou nahrávkou na vinylovej platni – mini-albumom Wrapped up in Ribbons, vydalo k tomuto albumu prvý z pripravovaných videoklipov. Video k piesni In the Shade of the Wild Oak Tree má primiéru práve dnes.


Craggy Collyde, v zložení Brit Craggy (gitara, spev) a Slovenka Veronika (bicie, vokály), so základňou v Brne, kde prebiehajú skúšky kapely, funguje už od roku 2018, kedy sa predstavili prvým sedempalcovým singlom Sorry Now/Go Ahead and Break Me vydaným vo vlastnej réžii. Podobným štýlom vydali aj druhý počin – desaťpalcový mini-album Wrapped up in Ribbons, ktorého uvedenie do života sčasti poznačila koronavírusová kríza, avšak Craggy Collyde to nevzdali. Popri koncertovaní cez leto si našli čas aj na natočenie videoklipu, ktorý mali v hlave už rok.

"Song In the Shade of the Wild Oak Tree vznikol v apríli 2019. Od začiatku som ho mal spojený s jedným konkrétnym dubom, no keďže ten sa nachádza na Isle of Wight v Anglicku, neostalo nám nič iné, iba pohľadať ten správny strom niekde bližšie," opisuje prípravu videa Craggy. "Veronika zistila pár tipov na osamotene stojace duby. Na mieste sme sa boli prvýkrát pozrieť ešte v novembri minulý rok. Samotné natáčanie sa potom podarilo konečne zorganizovať v júli, keď už boli znovu otvorené hranice aj medzi Slovenskom a Českom."


Presunutý krst albumu v Brne

Pieseň, ku ktorej bol natočený videoklip, je netypicky poslednou na nahrávke. Celkom netypickou je pre Craggy Collyde tiež samotná pieseň, nakoľko ide o pomalú akustickú baladu, ktorá sa však ku koncu leta akosi hodí. Podčiarkuje tiež pestrosť celej nahrávky. Videoklip sa natáčal na lúke pri lese v Malých Karpatoch nad obcou Cerová. Lokalita je populárnym výletným miestom, nakoľko sa pri nej nachádza tiež ruina hradu, ktorú je možno zazrieť v niektorých záberoch. Avšak dominantou videa je majestátny dub.

"Keď sme prvýkrát videli záber tohto dubu, bolo nám jasné, že video natočíme práve pri ňom. Nachádza sa neďaleko mesta odkiaľ pochádzam. Prvý pokus bol v nedeľu večer, avšak na mieste sa stále pohybovalo priveľké množstvo ľudí, tak sme sa rozhodli nechať hlavnú časť natáčania na pondelkové ráno, koré malo byť druhým nahrávacím dňom. Kvôli natáčaniu sme vstávali pred štvrtou ráno," smeje sa Veronika. "Každopádne, ten východ slnka stál naozaj za to, a tiež zábery, ktoré sa nám podarilo natočiť," dodáva.

Video k ďalšej piesni z albumu kapela dvojica plánuje do zimy, a medzitým si kapela pre svojich priaznivcov pripravila krst albumu, ktorý bol kvôli COVID-u presunutý na jeseň. Oficiálny krst albumu s hosťami a prekvapeniami, na ktorom výnimočne zaznie aj song In the Shade of the Wild Oak Tree sa odohrá v piatok 11. septembra v Starej Pekárni v Brne

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Veronika Štefečková. Text správy sme upravili. 

Foto: Petr Foltýn


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti