Supertramp - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Supertramp
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.supertramp.com / 
Zoznam členov:

Rick Davies, spev, harmonika, klávesy
Bob Siebenberg, bicie
Mark Hart, gitara, klávesy, spev
John Helliwel, saxafón, klávesy, vokály
Carl Verheyen, gitara
Lee Thornburg, trumpeta, trombón
Cliff Hugo, basa
Jesse Siebenberg, perkusie, gitara 

Biografia:

Supertramp je názov britskej kapely hrajúcej progresívny rock. Členovia kapely začínali v roku 1969 pod názvom Daddy. O rok neskôr tento názov zmenili na dnešnú podobu, teda Supertramp. Debutový album s rovnomenným názvom vydali taktiež v roku 1970. S komerčným úspechom sa nestretol.

O necelý rok neskôr si svoje skóre vylepšili albumom Indelibly Stamped. A to po komerčnej stránke aj v rebríčkoch predajnosti. Zásadný vzostup však nastal tretím albumom Crime of the Century, ktorý obsahoval obrovský hit kapely, skladbu Dreamer. Ani tento úspech však nebol posledným. Úžasný komerčný úspech totiž zožali s albumom Crisis? What Crisis?

Pri každom ďalšom albume sa ukázalo, že sláva kapely má stále rastúci charakter. Upustenie od pôvodného progresívneho rocku a posun smerom k popu sa ukázalo ako správny kľúč k prerazeniu v Spojených štátoch, čo sa prejavilo na albume Breakfast in America, ktorý sa stal v tejto krajine albumom číslo jeden. Celosvetovo sa z neho predalo viac ako 18 miliónov nosičov.

Po tomto megaúspechu vydala kapela ďalších päť štúdiových albumov, no ani jednému sa nepodarilo prekonať slávu albumu Breakfast in America.
Zatiaľ posledným počinom kapely je kompilácia s názvom Retrospectacle – The Supertramp Anthology.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu