System of a Down - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
System of a Down
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Hardcore 
Krajina:
USA
Web:
http://www.systemofadown.com/ 
Zoznam členov:

Serj Tankian, spev, klávesy
Daron Malakian, gitara, spev
Shavo Odadjian, basa
John Dolmayan, bicie 

Biografia:

System of a Down je metalová kapela pochádzajúca z Los Angeles. Kapela vznikla v roku 1993, no až v roku 1997 sa zloženie kapely ustálilo a o rok neskôr vyšiel debutový album, ktorý niesol názov kapely, teda System of a Down. Album dostal za predaj platinovú platňu.

V roku 2001 vydala kapela komerčne veľmi úspešný album Toxicity, ktorého prvý singel Chop Suey! bol nominovaný na cenu Grammy. Štýlovo sa tento album len ťažko dá niekam jednoznačne zaradiť. Album je kontrastom medzi surovými gitarovými linkami a lyrickými pasážami. Pilotný singel i nasledujúce single Toxicity a Aerials sú považované za absolútny vrchol tvorby kapely.

O rok neskôr vydali album Steal This Album, ktorý sa stal oproti svojmu predchodcovi prepadákom. Po tomto neúspechu si kapela na novom albumu dala záležať. Práve preto vyšiel až v roku 2005. Niesol názov Mezmerize/Hypnotize. V predajnosti porazil dovtedy najúspešnejší album Toxicity.

V roku 2006 kapela oznámila, že si dávajú prestávku, čo však neznamená rozpad kapely. Dôvodom sú samostatné projekty jej členov.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu