Szidi Tobias - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Szidi Tobias
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Šansón 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.sziditobias.sk/ / 

Biografia:

Pochádza zo železničiarskej rodiny. Skôr ako vstúpila do umeleckého sveta, prešla rôznymi povolaniami. Pracovala ako robotníčka v koksovni, v mestskej knižnici i v divadle ako šepkárka. Vyštudovala herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Už počas štúdia hosťovala na doskách Činohry SND.

Je členkou súboru bratislavského Divadla Astorka Korzo '90, kde hrala napríklad v inscenácii hry Rudolfa Slobodu Armagedon na Grbe, v Goldoniho komédii Sluha dvoch pánov, v dramatizácii Dostojevského románu Zločin a trest, pod názvom Vražda sekerou v svätom Peterburgu, v Ostrovského dráme Les, v Daumasovej hre Cintorín slonov a v ďalších.

Za stvárnenie hlavnej postavy Evy v televíznom filme Petra Krištúfka Dlhá krátka noc získala na festivale Art Film 2004 v Trenčianskych Tepliciach ocenenie Igric. Za herecký výkon vo filme Pod hladinou získala prémiu Literárneho fondu.

Okrem herectva sa venuje aj spevu, doposial nahrala tri albumy: Divý mak (2001), Punto Fijo (2003) a Pod obojím (2008). Spolupracuje na hudobných projektoch autorskej dvojice Hapka-Horáček

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu