Tarkan - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Tarkan
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Turecko
Web:
http://www.tarkan.com/ 

Biografia:

Tarkan je spevák, textár a producent z Turecka, v médiách prezývaný i popový princ.
Svoju kariéru speváka odštartoval obrovským celosvetovým hitom Simarik, ktorý najmä na ženy okamžite zapôsobil ľahko rozoznateľným zvukom bozku. Práve preto sa anglická verzia naspievaná Stellou Soleil a neskôr Holly Valence volala Kiss Kiss.

Prvým celosvetovo komerčným albumom sa stal album z roku 1999 s jednoduchým názvom Takran. Práve tento album obsahuje už spomínaný najväčší Tarkanov hit. Okrem neho sa singlami stali skladby Bu Gece a Sikidim.

Zmena v Takranovom smerovaní nastala v roku 2006 vydaním prvého anglicky spievaného albumu. Ten vyšiel pod názvom Come Clores. Singlami sa stali piesne Bounce a Start The Fire. Týmto anglickým albumom sa na jednej strane priblížil poslucháčom, nakoľko rozumejú jeho textom, no na druhej strane stratil svoje čaro, ktoré sa okolo neho vznášalo vďaka exotickému jazyku.

Ostatným štúdiovým albumom tohto tureckého speváka je album Metamorfoz z roku 2007. Album sa opäť nesie v štýle popu a dancu. Album sa stal Tarkanovým najúspešnejším, nakoľko za jeho predaj získal diamantovú platňu. Úspešnými rádiovými hitmi sa stali skladby Vay Anam Vay, Arada Bir a Pare Pare. Prvé dva spomínané single prerazili vďaka chytľavým tanečným rytmom. Naopak skladba Pare Pare sa stala obľúbenou i napriek tomu, že je pomalou baladou. Album sa od svojich predchodcov odlišuje hudobným smerovaním, nakoľko je mixom electropopu, dancu, rocku a zvukov nabrúsených gitár, klávesov a syntetizátorov.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu