Paranoid - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako theparanoid.

Názov interpreta:
The Paranoid
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rock, Heavy metal 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Nitra
Web:
http://www.theparanoid.sk/ 
Zoznam členov:

Igor Belaj - Spev
Roman Birkuš - Gitara, spev
Patrik Sýkora - Basgitara
Pavol Buransky - Bicie 

Biografia:

Mladá rock/screamo kapela pochádzajúca z malého mesta na západnom Slovensku s názvom Šurany. The Paranoid ako hudobná formácia vznikla v roku 2002, zloženie členov tak, ako ho môžete vidieť dnes, funguje od roku 2008. Tento rok bol pre kapelu zároveň i rokom prelomovým, pretože se stala národným víťazom hudobnej súťaže BlastBeat na Slovensku a postúpila tak do celosvetového finále, vďaka ktorému sa predstavila širokej verejnosti v Dubline (Írsko). V roku 2010 kapela vydáva prvé autorské CD „Posledný nádych“, v súčasnosti predstavuje svoju tvorbu poslucháčom na Slovensku i v Českej republike, kde ich základňa fanúšikov stále rastie. V tomto roku kapela predstavila dva single, ku ktorým natočila aj videoklipy. Prvým singlom bol „Odkaz“ a najnovší singel nesie názov „Únos“.

Akcie a úspechy:

- účasť na popredných slovenských a českých festivaloch – Topfest, Hodokvas, Minikvas, Hardfest, Eko fest, Podhájska fest, Basinfirefest, Wandrfest, Žilina fest...
- 2008 – slovenský víťaz národného kola hudobnej súťaže Blast-beat, účasť na celosvetovom finále kapiel v Írsku (Dublin)
- 2010 – vydanie autorského CD „Posledný nádych“, hudobná spoluúčasť na koncertoch (Horkýže Slíže, IneKafe, Desmod, Gladiator, Arakain, Alkehol, Koblížc!, Rybičky 48, ) rozšírenie pôsobenia a koncertovania v rámci Českej republiky
- 2011 – víťazi česko-slovenskej súťaže kapiel Starter , predstavenie singlu „Odkaz“ a nových autorských skladieb, videoklip „Odkaz“ – TV Óčko, predstavenie singlu „Únos“, videoklip.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu