Tina - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Tina
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, R&B 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Košice

Biografia:

Martina Csillagová známa ako Tina je slovenská speváčka pochádzajúca z východu. V Tininých úplných začiatkoch sa o ňu začala zaujímať skupina B3, pre ktorých naspievala niekoľko skladieb na ich album Be Free For Friends.

V roku 2004 vydala svoj debutový album s jednoduchým názvom Tina. Všetky anglické aj slovenské texty napísala samotná speváčka. Na albume sa producentsky podieľala trojica Zubák, Graus a Kachút. Ako single sa presadili skladby Ty tiež, Stačí tak málo, Naša, Feel Like Making Love a Sometimes.

Druhý album Chillin uzrel svetlo sveta v roku 2006. Pilotným singlom a zároveň absolútnym rádiovým i televíznym hitom sa stala skladba Viem, že povieš áno.
Producentsky sa na albume podieľala už osvedčená trojica, rovnako ako pri debute.

Vydanie tretieho albumu "Veci sa menia" Tina plánovala na jeseň roku 2008, vyšiel však až o rok neskôr. Najväčším hitom z neho sa stal song s Rytmusom "Príbeh", ktorý dlhé týždne rotoval v rádiách na prvej priečke. Zarezonovala aj spolupráca s Tomim Popovičom v piesni Waiting.

Tinin posledný počin dostal názov S.E.X.Y. a jeho predzvesťou bola pesnička "Hudba", ktorá už od leta 2011 znela z rádií a robila novej nahrávke slušné promo. Song "Si sám", ktorý pre Tinu produkoval Tomi Popovič sa stal ďalším veľmi úspešným singlom. Tento album dostal i zaujímavé krstného otca a ním sa stal Robert Fico.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu