Tučnolist - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako tučnolist.

Názov interpreta:
Tučnolist
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Indie pop, Alternative rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.myspace.com/tucnolist/ 
Zoznam členov:

Jany - spev
Rady - gitara
Gregory - gitara
Gordony - basa
Majáky - bicie 

Biografia:

Tučnolist práve nahral svoj debutový album DoPopuKu v produkcii Mareka Rakovického (Lavagance)a za výdatnej pomoci iných šikuliakov : Pino (PPE), Medveď (PARA,Sako), Veslo (Vetroplach), Eva Kenderessyová... Promo, koncerty a hlavne nové pesničky vo vašich prehrávačoch... už čoskoro!!!

...ale takto to celé začalo

Kapela TUČNOLiST sa začala formovať koncom novembra roku 2004 v Bratislave okolo členov JANYHO, RADYHO (obaja ex – Humulus Lupulus, obaja BB) a ŤAPKYHO (ex – Otras Mozgu, DK), náhodným stretnutím sa pred “Solečkom“. Na bicie začal hrať KAROL z BB a basu začal hrávať ŠTEVO BUČKA (ex – Otras Mozgu, DK). Prvá oficiálna skúška “kapely“ sa uskutočnila v skúšobni v Rači pri mäsokombináte. Prvá oficiálne naskúšaná pesnička kapely bola Záhrobná. Po zimnej prestávke sa kapela rozišla s bubeníkom aj basgitaristom. Na inzerát zareagoval bubeník kapely Kéfas JOKO (RK). Na jar 2005 sa stal v skúšobni v UPC Bratislava sa stal členom kapely. Kapele však stále chýbal basgitarista, preto sa rozhodla osloviť VLADYHO (ex – Humulus Lupulus). Ten hrával v kapele len do jesene 2005, kedy na jeho miesto prišiel ROMANY (BB).

Kompletná kapela v zostave: Jany – Vokály, Rady – Gitary, Ťapky – Gitary, Romany – Bass a Joko – Bicie začala od novembra 2005 pravidelne skúšať a november datuje aj za oficiálny vznik TUČNOLiSTU. Postupne sa začal utrieďovať repertoár, spoločným úsilím vznikli postupne pesničky Bravy, Tučnolist, Platesa, Kvetiny... Kapela následne svojvoľne nazvala svoj hudobný štýl ako (100%) POST-POP-BEAT. Prvý koncert sa uskutočnil 05/04/2006 v Červenom Raku kde TUČNOLiST hral ako predkapela českých -123 Minut. Pamätný koncert sa konal o mesiac 03/05/2006 v pivárni Machnáč... V máji 2006 začala kapela s nahrávaním prvého dema s názvom TUČNÍ DIKTÁTORI. Nahrávali ho v štúdiu RIŠA ČANAKYHO. S demom sa kapela dostala na niektoré podujatia a odohrala zopár ďalších koncertov, ale v auguste 2006 odišiel už novopečený Ing. JOKO na polroka do Írska. Na poste ho dočasne nahradil BB bubeník BUŇO (ex – Humulus Lupulus, Mendalenta), s ktorým sa chalani veľmi dobre poznali. Po veľmi príjemných koncertoch (napr. s kapelou Vetroplach a inými) nahrala kapela TUČNOLiST druhé demo pod názvom PRVÉ PUKY. Aj toto demo bolo nahraté v štúdiu RIŠA ČANAKYHO.

V lete 2007 absolvovala kapela Tučnolist niekoľko koncertov na slovenských festivaloch (Orange Summer Fest -Domaša, -Ružiná, -Duchonka, Pustohlav,...). Ukázalo sa, že hoc' výborný ale cezpoľný bubeník je neudržateľná alternatívna a tak sa kapela - opäť po dohode - rozlúčila aj s bubeníkom BUŇOM a začala si hľadť nového. Bubeník sa našiel pomerne rýchlo. MAYO LUČENIČ, ktorý hrá s kapelou Stares, hneď v jeseni 2007 nacvičil celý repertoár a historicky prvý koncert odohral s kapelou TUČNOLiST 15/11/2007 na Beánii farmaceutov v PKO Bratislava. S novým bubeníkom kapela zintenzívnila skúšanie aj tvorbu. Po pár mesiacoch bolo dostatok materiálu na nahranie tretieho dema PIŠKÓTY, ktoré vyšlo v apríli 2008 obsahuje piesne Roveri, Stihomam, Somáre, Kvetiny, U.G.H. a reedíciu piesne Post-Pop-Beat.

V apríli 2008 došlo k ďalšej výmene na poste basgitaristu. Romany sa začal naplno venovať kapele Plastic Swans a po vzájomnej dohode na jeho miesto nastúpil mladý ale výborný hudobník GORDONY Daniš. Zhoda priezviska s Rafyho priezviskom nie je náhodná. V septembri 2008 sa kapele podarilo vďaka hlasom fanúšikov vyhrať divokú kartu v projekte VOICES. To dalo za vznik krátkeho profilového videa o TUČNOLiST-e.

Prišiel osudný prelom rokov 2008/2009 a okrem ZLATÉHO KREMNICKÉHO OIRA nám priniesol aj nového gitaristu - po Ťapkyho odchode za profesijným rastom do UK sa ujal sólovej gitary Gregory. Kapela začala skúšať nové pesničky a pripravovať TOUR DE BAR 009 s kapelami Atraktívne Kamašle a Švepes.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu