Used - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Used
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.theused.net// 
Zoznam členov:

Bert McCracken - spev, klávesy

Jeph Howard - basová gitara

Quinn Allman - gitara

Dan Whitesides - bicie 

Biografia:

The Used je názov rockovej americkej hudobnej skupiny, pôvodom z Oremu v štáte Utah v Spojených štátoch. Bola založená v roku 2000, debutovala v nasledujúcom roku albumom Demos From The Basement a druhý album s názvom The Used zaznamenal predaj vyše 200 tisíc kusov. Nasledovali albumy In Love and Death a Lies for the Liars a zatiaľ posledný s názvom Shallow Believer, na ktorom sú doteraz nevydané pesničky.


Oficiálne sa skupina The Used sformovala až v roku 2001, ale jej členovia hrali v minulosti aj v iných skupinách. Na začiatku deväťdesiatych rokov pod názvom Strange Itch v roku 1994 bola skupina založená Brandeom Steineckertom, ktorý hral na bicích, Jephom Howardom, ktorý bol spevák, Joelom Packom, ktorý hral na basgitare, a Mattom Brownom, ktorý hral na gitare.


Po vydaní prvého albumu ako skupina Strange Itch sa k nim pripojil Quinn Allman ako gitarista. Po prijatí nového člena sa skupina premenovala na Dumb Luck. V roku 2000 bolo vydané ďalsie EP Naked Truth. Po vydani EP sa v skupine stali ďalšie zmeny - Jepha Howard odišiel od spevu a prešiel na basgitaru. Po tomto zvrate skupina nemala speváka. Skúšky na lídra skupiny nedopadli dobre, až si Quinn spomenul na kamaráta zo školy Berta McCrackena. Bert sa stretol zo zvyškom skupiny a zapáčila sa mu ich hudba. Napísal texty k hudbe a zaujal miesto speváka. Po tejto zmene skupina začala vystupovať pod známym menom The Used. Aj keď sa môze zdať, že pôvodné skupiny boli iba The Used pod iným menom, Jepha v rozhovore povedal: "Tie skupiny boli také zlé, že to neboli naozajstné skupiny a nemali nič spoločné z The Used. Ale keby ich nebolo, The Used by nikdy nevznikli, pretože sme sa naučili veľa hudbe počas účinkovania v jednotlivých skupinách.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu