Vanda - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako vandalka.

Názov interpreta:
Vanda
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Alternative rock, Folk, Latino 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.vandamusic.com// 
Zoznam členov:

Vanda Krajčovičová - vokály, piano, texty
Marek Wolf - gitara
Matúš Ferko - piano 

Biografia:

Slovenská speváčka a skladateľka Vanda začala písať vlastnú hudbu už vo veku 12 rokov a dnes je autorom viac ako 200 skladieb a ich textov. Po niekoľkých rokov fungovania v iných kapelách sa vydala v roku 2008 na sólovú dráhu pod vlastným menom. Momentálne vystupuje s hudobníkmi Marekom Wolfom (gitara), Matúšom Ferkom (piano) a Igorom „Ajdžim“ Sabom (bicie, perkusie).

Speváčka skladá texty v angličtine a španielčine, nakoľko jej tvorba je ovplyvnená životom v USA a Argentíne. Cestuje rada a často, popri hudbe je to jej najväčšou vášňou. Kamkoľvek sa vyberie, jej hudba ide vždy s ňou, čo viedlo k niekoľkým medzinárodným spoluprácam.

Vandina hudba sa charakterizuje kreatívnymi myšlienkami, emotívnymi vokálmi a silnými melódiami a rada experimentuje na pomedzí viacerých žánrov. Texty vypovedajú veľa o speváčkinom živote a sú prostriedkom, ktorým poslucháč prežíva udalosti a zamýšľa sa nad rôznymi otázkami spolu s ňou.

Vandina tvorba počas uplynulých dvoch rokov je zachytená v najnovšom albume “Introspective”, kde autorka ide do úplnej hĺbky svojej osobnosti a píše o témach ako strach, strata viery a znovu-spoznávanie sa. Píše o zmene, ktorá ju zasiahla, o osobnom vyzretí, a táto zmena sa prejavuje aj v hudbe. Po prvý krát Vanda vydala aj skladby v španielčine.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu