Vec - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Vec
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rap, Classic hip-hop, Alternative hip-hop, Instrumental hip-hop, Turntablism 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Zlaté Moravce
Web:
http://www.myspace.com/otecvec/ 

Biografia:

Vec je jedným z najdlhšie pôsobiacich DJov a raperov na slovenskej hip-hopovej scéne. Začínal v 1992, kedy spoločne s Midim založili kapelu Trosky. Nasledovali skladby na kompilácii Zvuk ulice až kým v roku 1997 vyšiel na značke Sony BMG debutový a zároveň jediný album s názvom Trosky. Túto platňu možno s istotou označiť za klasiku, ktorá výrazne (no bohužiaľ aj tak nie dostatočne) ovplyvnila vývoj rapu na Slovensku i v Čechách.

Vec sa už vtedy predstavil ako vynikajúci MC a zároveň aj producent. Po tomto albume nasledovali vinylové single so skladbami Atmo rytmo, Akože raperi, Calexcity, Taxa mi to páči, Si serieš do huby (spolu s Kontrafaktom). Ako aktívny DJ v roku 2000 vydal mixtape Sub beats mixx.

V roku 2005 vyšiel Vecovi na značke EMI sólový debut Dobré ráno, kde si prizval kopec hostí – Kontrafakt, Zverinu, H16, Čistychova a ďalších. Ku skladbám Gde ste? a Na horách z tohoto albumu boli natočené aj klipy. Na rozdiel od debutu Trosiek, ktorého texty sa točia viacmenej okolo života v malom meste - Zlatých Moravciach - predstavuje Vec na sólovke aj nové témy a postrehy spojené so životom v Bratislave.

Druhý album s názvom Funkčný veterán vydal Vecko v roku 2008 a predstavil na ňom skladby ako Turista, Tu alebo 1. milión. Medzi hosťami sú členovia rapových formácií ako Moja reč, Pio Squad, Supercroo a H16 ale aj speváčky Tina a Slivka z Pudingu Pani Elvisovej či legenda domácej hudobnej scény Richard Müller. Rok po vydaní albumu vyšla remixová platňa s názvom Funkčné remixy.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu