Vidiek - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Vidiek
Roky činnosti:
1986 - súčasnosť
Žánre:
Pop, Ska 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Zoznam členov:

Ján Kuric – spev
Ondrej Tomčala – bicie nástroje
Richard Jajcay – gitara
Kamil Grebeň – basová gitara
Peter Dobrota – klávesové nástroje 

Biografia:

Skupinu Vidiek v roku 1986 založili v Rovinke pri Bratislave členovia rozpadnutej študentskej skupiny Ventil RG Ján Kuric a Ondrej Tomčala, ktorí zo začiatku tvorili duo. Neskôr sa k nim pripojili Kamil Grebeň, Richard Jajcay, Peter Dobrota a Peter Sojka.

Skupina sa pôvodne mala volať Jano a jeho družina, súčasný názov Vidiek bol odvodený od ich prvej autorskej skladby Vidiečan. Tvorba aj vystúpenia skupiny Vidiek sú charakteristické parodovaním hudobného prejavu amatérskych insitných kapiel, čo však kontrastuje s vysokými skladateľskými kvalitami a virtuozitou jej jednotlivých členov.

V roku 1988 skupina debutovala albumom Nechajte si ju, na ktorom sa nachádzal niekdajší hit Ventilu RG Fajčenie škodí zdraviu, ale aj prvé hity samotného Vidieku ako Vidiečan, Tisíc divov, možno aj viac, Film či Nechajte si ju!. Medzi ďalšie úspešné skladby skupiny patria Rudy & Hilda, Anglická (The Evensong), Keď je 7 ráno, zapnem rádio, Nie je to ľahké, Anjel, Môžeš závidieť, či O maňo (Mamy Blue) s Věrou Bílou.

Po vydaní albumu Nechajte si ju zo skupiny odišiel Peter Sojka, ostatní členovia hrávajú spolu dodnes. V období albumu Vidiek (1994) bol členom skupiny hráč na klávesové nástroje Richard Kassák.

Zdroj: wikipedia

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Podujatia

16.05.

Vidiek na zámku

Pezinok, Slovensko

28.09.

Vidiek na zámku

Pezinok, Slovensko

Novinky v katalógu