Vybz Kartel - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Vybz Kartel
Roky činnosti:
2000 - súčasnosť
Žánre:
Reggae, Dancehall 
Krajina:
Jamajka
Web:
http://www.vybzkartel.co.uk// 

Biografia:

Adidja Palmer, známy ako Vybz Kartel, je jamajský dancehallový interpret, textár a producent. Svoju prvú amatérsku nahrávku spravil už v roku 1993 ako tínedžer, neskôr bol členom trojčlennej formácie Vybez Cartel, ktorej názov v pozmenenej podobe používa ako sólový interpret dodnes.

Po niekoľkých rokoch bez výraznejšieho úspechu začal spolupracovať so známym Bounty Killerom, pre ktorého údajne napísal takmer 30 skladieb. Od roku 2003 sa Kartelovi podarilo vydať sedem vlastných albumov a niekoľko singlov, ktoré sa na Jamajke stali hitmi.

Postupne sa zaradil medzi absolútnu špičku jamajskej hudby, vďaka čomu má dnes na konte cenné spolupráce s najväčšími menami svetovej scény ako Jay-Z, Rihanna, Missy Elliott, Busta Rhymes, M.I.A, Pharrell Williams, Akon, Lil Wayne and Eminem. Jeho najväčším sólovým medzinárodným hitom sa stala v roku 2010 skladba Clarks.

Vybz Kartel patrí medzi najkontroverznejších interpretov na jamajskej scéne. Má za sebou viacero konfliktov a v roku 2011 bol zatknutý a spolu s ďalšími piatimi komplicmi obvinený z vraždy podnikateľa Barringtona Burtona a z nelegálnej držby strelnej zbrane.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu