Westlife - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Westlife
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Írsko
Web:
http://www.westlife.com/ 
Zoznam členov:

Nicky Byrne
Kian Egan
Mark Feehily
Shane Filan 

Biografia:

Westlife je chlapčenská popová skupina pochádzajúca z Írska založená v roku 1998. Tvoria ju Nicky Byrne, Kian Egan, Mark Feehily a Shane Filan. Predzvesťou debutového albumu sa stal singel Swear It Again, ktorý vyšiel na albume s jednoduchým názvom Westlife v roku 1999. Spomínaný singel aj ďalšie štyri sa stali hitmi číslo jeden v tom istom roku, čo sa im už nepodarilo so žiadnym ďalším albumom.

Celkovo najpredávanejším albumom kapely sa stal Coast to Coast, za ktorý získali päťnásobnú platinovú platňu. Až šesť skladieb sa v rádiách presadilo ako single.

Komerčný úspech zaručil boybandu album World of Our Own, z ktorého pochádza medzinárodne známy hit Uptown Girl´. K albumu odohrali veľmi úspešné svetové turné, ktoré bolo zaznamenané aj na DVD nosiči.

V rolku 2003 sa formácii opäť podarilo dobiť vrcholy hitparád singlom Mandy z albumu Turnaround.
Z nasledujúceho albumu Allow Us to Be Fark sa nepodarilo žiadnej skladbe presadiť v Británii. Aj k tomuto albumu odohrali turné, po ktorom si však dali niekoľkomesačnú pauzu.

Comebackový singel You Rise Mu Up predstavili v roku 2005. S ním sa Westlife podarilo znova prebojovať na vrchné priečky hitparád. Singel vyšiel na albume Face to Face. Po ňom vydala kapela album cover verzií The Love Album. Ten ďalší, tento krát už aj s vlastnými skladbami vydali v roku 2007. Nesie názov Back Home a je zatiaľ posledným počinom boybandu.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu