White Lies - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
White Lies
Roky činnosti:
2007 - súčasnosť
Žánre:
Post-punk, Indie rock 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://whitelies.com// 
Zoznam členov:

Harry McVeigh
Charles Cave
Jack Lawrence-Brown 

Biografia:

Začínali pod názvom Fear of Flying. Podľa ich vyjadrení to bol "jeden z ich víkendových projektov". S ním odohrali tour vo Veľkej Británii ako predskokani interpretov ako The Maccabees, Jamie T a Laura Marling. Ešte pod týmto názvom vydali s labelom Young and Lost Club single "Routemaster/Round Three" a "Three's a Crowd/Forget-Me-Nots". Skupina sa síce skladá z troch členov no na koncertoch ich dopĺňajú ďalší dvaja a to Tommy Bowen a Rob Lee. Podpísali zmluvu s Fiction Records pričom vydali dva single "Unfinished Business" a "Death". Potom nasledovalo turné vo Veľkej Británii a Severnej Amerike vrátane vystúpenia BBC Radio 1's Big Weekend a 2009 NME Awards Tour.

V roku 2009 vydali debutový album To Lose My Life..., pričom sa umiestnil na prvom mieste v hitparáde najpredávanejších hudobných albumov vo Veľkej Británii. Vyšli z neho štyri single vrátane dvoch už skorej vydaných. Svetlo sveta uzreli "To Lose My Life" a "Farewell to the Fairground". V septembri toho istého roku vydali pieseň "Taxidermy" cez digitálny download.

Na podporu svojho prvého albumu vyrazili na svoje vlastné turné počas, ktorého Harry McVeigh ochorel. Počas turné sa aj uzdravil, no neodohraté koncerty presunuli na február 2010. Na niektorých štadiónových koncertoch podporili Muse, vo Veľkej Británii na turné skupinu Coldplay a v Severnej Amerike Kings Of Leon.

V januári 2011vyšiel zatiaľ ich doposiaľ posledný album Ritual. Nachádzajú sa tu single ako "Bigger than Us", "Strangers", "Holy Ghost" a "The Power & the Glory". Produkoval ho Alan Moulder.

Ich hlavnou inšpiráciou je podľa ich vyjadrenia skupina Talking Heads. Inšpiráciu v ich temnejšom zvuku možno hľadať v skupinách ako Joy Division, Interpol, Editors či The Killers. Spev Harryho McVeigha možno prirovnať k spevu Iana Curtisa či Juliana Copeho.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu