White Stripes - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
The White Stripes
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rock, Alternative rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.whitestripes.com/ 
Zoznam členov:

Jack White
Meg White 

Biografia:

The White Stripes je americké rockové duo, ktoré tvorí Jack White hrajúci na piano a gitaru a vokalistka Meg White, ktorá popri spievaní hrá na bicie. Kapela vznikla v roku 1997. O dva roky neskôr vydala táto dvojica svoj debutový album s rovnomenným názvom kapely, teda The White Stripes.

Prelomovým albumom dua sa stal tretí album White Blood Cells, ktorý sa umiestnil medzi 100 najpredávanejšími albumami vo Veľkej Británii, Nórsku, Austrálii i v Amerike. Album bol podporený úspešným, vypredaným turné.

Platinovému oceneniu, a to hneď dvojnásobnému sa kapela tešila po vydaní albumu Elephant, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2003. Album je okrem svojho obsahu zaujímavý aj tým, že bol nahraný iba za štrnásť dní. Okrem spomínaného platinového ocenenia bola kapela odmenená cenami Brit Award za najlepšiu kapelu, najlepšiu rockovú skladbu Seven Nation Army a za najlepší album.

Akýmsi experimentom sa stal nasledujúci album Get Behind Me Satan z roku 2005, na ktorom sa objavili prvky country, akustická gitara a klavír. Nasledujúci a doteraz ostatný album Icky Thump, však znamenal návrat k tvrdému ostrému zvuku elektrickej gitary, na aký sú fanúšikovia zvyknutí.

Následne na to, v roku 2008, získala dvojica ceny Grammy za najlepší alternatívny albumu a za najlepší výkon dua alebo skupiny.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu