Whitney Houston - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Whitney Houston
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, R&B 
Krajina:
USA
Web:
http://www.whitneyhouston.com// 

Biografia:

Whitney bola americká popová a R´n´B speváčka, ktorá svoju kariéru odštartovala v roku 1985 vydaním albumu Whitney Houston, ktorý sa stal najpredávanejším albumom toho roku. Z albumu pochádza hneď niekoľko veľkých hitov, a to How Will I Know, You Give Good Love, Saving All My Love For You či The Greatest Love Of All. Tieto single sa postarali o úžasne rýchly predaj albumu. Dodnes sa z neho predalo vyše 30 miliónov kusov.

V úspechu pokračovala i albumom Whitney, z ktorého pochádza jeden zo speváčkiných najväčších hitov, skladba I Wanna Dance Whit Somebody, za ktorý získala v roku 1988 cenu Grammy.

Na treťom albume I´m Your Baby Tonight je cítiť hudobný posun smerom k R´n ´B štýlu. I v tejto vynovenej podobe sa presadili ďalšie hity, ktorými boli skladby All The Man That I Need a titulná pieseň I´m Your Baby Tonight.

Rok 1992 spustil okolo speváčky absolútny ošiaľ. V tom roku sa totiž predstavila svetu i ako herečka vo filme Osobný strážca. Soundtrack k filmu obsahoval šesť piesní Whitney, z čoho absolútne najväčším hitom speváčky je skladba I Will Always Love You. Z albumu sa predalo cez 44 miliónov, čím sa stal najpredávanejším soundtrackom sveta.

Osem rokov bolo treba čakať na nový album, no oplatilo sa. Vyšiel po názvom My Love Is Your Love a obsahuje ako inak, opäť veľké hity, skladbu It´s Not Right But Is Okay a titulnú skladbu.

Predposledným štúdiovým albumom speváčky s jedinečným hlasom je album Just Whitney z roku 2002, na ktorom spolupracovala s Missy Elliott či Puff Daddym. Po ňom sa vytratila z výslnia a v médiách je jej meno skloňované iba v súvislosti s drogovou závislosťou.

Prvé interview po siedmich rokoch dala Whitney Oprah Winfrey v septembri 2009. Mesiac predtým vyšiel jej dlho avízovaný comebackový album s názvom I look to you. Prvé dva single boli "I look to you" a "Million Dollar Bill". Debutovala na prvom mieste americkej hitparády a bol to prvý album, ktorý dosiahol jednotku od čias albumu "Whitney".

V septembri 2011 natočila Whitney Houston remake filmu "Sparkle" spolu s Jordin Sparks, ktorá hrá jej dcéru. Jej kariéra sa znovu rozbehla, no vo februári 2012 prišiel šok a Whitney našli mŕtvu v hotelovej izbe. Oficiálna správa hovorí, že sa speváčka utopila vo vani, na príčine bolo niekoľko druhov drog nájdených v jej krvi.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu