Wyclef Jean - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Wyclef Jean
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Rap, Reggae 
Krajina:
Haiti

Biografia:

Americký raper, hudobník a producent je známy najmä ako člen hip-hopovej kapely The Fugees. Neskôr sa presadil i ako sólo interpret.

V kapele Fugees pôsobil od roku 1988. Vydal s ňou dva veľmi úspešné albumy. V roku 1997 sa však ohúrený celosvetovým úspechom vydal na sólo kariéru. V tom istom roku vydal svoj debutový album The carnival, ktorý bol veľmi kladne prijatý. Za predaj získal platinu. Spolupracoval na ňom i s členmi kapely Fugees, teda s Lauryn a Prasom.

O tri roky neskôr vydal druhý album The Ecleftic: 2 Sides II a Book, ktorý v podstate svojím obsahom nepriniesol nič zaujímavé. Reputáciu si ako tak napravil albumom Masquerade, ktorý bol z jednej strany rapový a z druhej popový počin.

Odvtedy vydal ešte dva štúdiové albumy, z ktorých je zaujímavý práve ten druhý, Sak Pasé Presents: Welcome to Haiti (Creole 101), ktoré je takmer celý v jeho rodnom jazyku, teda v haitskom jazyku.

Okrem prác na svojich vlastných albumoch má Wyclef na svojom konte i spoluprácu s kapelami Blac Eyed Peas, Cypress Hill, Simply Red čiDestiny´s child. Podieľal sa i na pesničke My love is your love speváčky Whitney Houston.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu