Xavier Naidoo - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Xavier Naidoo
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Jazz 
Krajina:
Nemecko
Web:
http://www.xaviernaidoo.de/ 

Biografia:

Xavier Naidoo patrí medzi najpopulárnejších soulových spevákov. Zároveň je i textárom svojich skladieb, ktoré sa často zaoberajú náboženskými motívmi.
Kariéru odštartovala v roku 1992, kedy sa z Nemecka presťahoval do USA, kde nahral svoj sólo album Seeing is believing. Xavier však nebol spokojný s vydavateľstvom, v ktorom album vyšiel, a tak sa vrátil späť do Nemecka.

Tu vydal v roku 1998 svoj prvý nemecký album Nicht von dieser Welt, z ktorého pieseň Sie sieht mich nicht sa objavila na soundtracku k filmu Asterix a Obelix.

Medzi časom bol Xavier členom kapely Söhne Mannheims. Počas prestávky nahral svoj ďalší album Zwischenspiel/Alles für den Herrn. Singlami sa stali piesne Bevor du gehst, Wo wilst du hin a Abschied nehmen.

Svoj zatiaľ posledný album vydal v roku 2005 pod názvom Telegramm für X.

Okrem vlastných albumov má Xavier na konte album so svojou kapelou Die Söhne Mannheims. Ten vyšiel v roku 2000 pod názvom Zion. Ďalej sú to spolupráce s rôznymi interpretmi i antirasistický projekt Brothers keepers, v ktorom sa podieľal na albumoch Lichtkultur a Am I Brother´s keeper?

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu