Zóna A - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Zóna A
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Punk rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.zonaa.sk/ 
Zoznam členov:

Koňýk - spev
Revo - gitara
Lump Čupe - basgitara
Mikko - bicie 

Biografia:

História bratislavskej kapely Zóna A sa píše od roku 1984. Kapela je známa svojím punkovým štýlom v oblasti hudby i imidžu. Kvôli prísnemu komunistickému režimu mala kapela zakázané vydávať albumy a verejne šíriť svoju tvorbu.

Zlom nastal v roku 1990, kedy vydal svoj prvý album Potopa. Potvrdilo sa, že zakázané ovocie najlepšie chutí. Keďže kapela už zakázaná nebola, klesla jej popularita.
Nič mimoriadne sa nezmenilo ani po vydaní albumu Nie je to také zlé, ktorý bol dokonca označený za nezaujímavejší ako debut.

Mierny zlom nastal v roku 1994, kedy kapela vydala album Útok na špicu hitparád, ktorý obsahoval hity, ktoré boli použité vo filmoch Zóna A a Nezmením sa.

Veľký úspech sa dostavil po vydaní albumu Nikto nevie jak to dopadne z roku 2000. Kde najviac zarezonovali skladby Nádherná zákerná a Možno. Po tomto albume sa kapele ponuky na koncerty a najmä festivaly len tak hrnuli. Odvtedy sa kapela každoročne objavuje na festivale Pohoda ako jeden z najväčší lákadiel.

Zatiaľ posledný štúdiový album vydala kapela v roku 2004 pod názvom Na predaj. Po ňom nasledovala v roku 2007 výberovka s názvom Klenoty a odpadky, ktorá obsahuje raritné nahrávky pre skalných fanúšikov.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu