Dua Lipa získala rolu v novom filme Barbie. Speváčka svoje obsadenie vo filme oznámila na Instagrame, kde zdieľala jeden z oficiálnych plagátov pripravovaného filmu, na ktorom je zobrazená ako morskej panny Barbie. "Táto Barbie je morská panna!!" Film, ktorého premiéra je naplánovaná na 21. júl, režíruje Greta Gerwing. Okrem toho, že si v ňom Dua Lipa zahrá, potvrdila tiež, že nahrala niekoľko nových skladieb, ktoré budú súčasťou soundtracku. 


Zdroj: Nme.com

Uplynulo 29 rokov od smrti Kurta Cobaina. Spevák, gitarista a líder skupiny Nirvana tragicky zahynul 5. apríla 1994. Skupina patrila k popredným americkým grunge formáciám, pôsobila v rokoch 1987 až 1994. Jej druhý štúdiový album Nevermind zo septembra 1991 mal celosvetový úspech a jeho predaj prevýšil sumu 10 miliónov nosičov. Spevák Kurt Cobain však nezvládal svoju slávu ani závislosť na heroíne. Zastrelil sa vo svojom dome v Seattli vo veku 27 rokov.

Zdroj: TASR

Thomas Bangalter vysvetlil, čo spôsobilo koniec dua Daft Punk. Francúzske elektronické duo oznámilo svoj koniec v roku 2021 po takmer troch desaťočiach. Podľa Thomasa Bangaltera za to môže pokrok v technológii. "Vždy sme boli na strane ľudstva a nie na strane technológie. Aj keď túto postavu milujem, posledná vec, ktorou by som chcel byť, vo svete, v ktorom žijeme, v roku 2023, je robot."

Hudobník zároveň oznámil vydanie svojho sólového albumu Mythologies, ktorý vyjde už v piatok (7.4.). Orchestrálny album bol inšpirovaný jeho zosnulou mamou a tetou. "Moje obavy z nárastu umelej inteligencie presahujú jej využitie pri tvorbe hudby," uviedol ako dôvod, prečo sa v sólovej tvorbe výraznejšie vzdialil elektronickému zvuku. 

Zdroj: Billboard.com

Shakira spolu s deťmi odchádza z Barcelony. Speváčka, ktorá zo Španielska odchádza po rozchode s futbalistom Gerardom Piquém, s ktorým má 10-ročného syna Milana a 8-ročného syna Sashu, o tom informovala svojich fanúšikova na Instagrame. "Etablovala som sa v Barcelone, aby som svojim deťom poskytla stabilitu, rovnakú, akú teraz hľadáme v inom kúte sveta spolu s mojou rodinou, priateľmi a morom," napísala Shakira. "Dnes začíname novú kapitolu hľadania ich šťastia."

"Ďakujem všetkým, ktorí so mnou surfovali v barcelonských vlnách, v meste, v ktorom som sa naučila, že priateľstvo je dlhšie ako láska. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli, osušili mi slzy, inšpirovali ma a prinútili ma rásť. Ďakujem všetkým mojim španielskym fanúšikom, ktorí mi dali svoju lojalitu a lásku. Pre vás je to len 'uvidíme sa neskôr'," dodala speváčka. 

Zdroj: Music-news.com

Kylie Minogue vydá v stredu nový singel 10 out of 10. Austrálska speváčka na Twitteri zverejnila, že v stredu (5.4.) zverejní singel z názvom 10 out of 10. "Nemôžem sa dočkať, až to všetci budete počuť," uviedla 54-ročná popová speváčka, ktorá sa v novinke spojila s dídžejom Oliverom Heldensom. 

Kylie Minogue zverejnila aj úryvok piesne, v ktorej spieva: "Vieš, že ti dám 10 z 10, vieš, že ťa budem milovať, milujem ťa na smrť, vieš, že ti dám 10 z 10, dám ti niečo, na čo nemôžeš zabudnúť, celú noc znova a znova."

Zdroj: Music-news.com

Kožené nohavice Freddieho Mercuryho sú na predaj. Legendárne obtiahnuté kožené nohavice, ktorými chcel líder skupiny Queen na koncerte v Birminghame v roku 1980 šokovať dav, sa predávajú za vyvolávaciu cenu 10-tisíc libier. Dražba nohavíc sa uskutoční 25. apríla. "Nenechali veľa na predstavivosti, ale nikto sa nesťažoval," povedal o nohaviciach Jacky Gunn, šéf Queen Fanclubu. 

Zdroj: Music-news.com

Peace sprístupnili nový album priamo na webstránke kapely. Britská indie formácia tak prekvapila fanúšikov po tom, čo v decembri oznámila svoj comeback. Na sociálnych sieťach upozornila na svoju novú webovú stránku, na ktorej sa nachádza štvrtý album kapely, ktorý oficiálne vyjde až neskôr v priebehu tohto roka. "Nahrávka bude komerčne vydaná neskôr v tomto roku, ale zatiaľ sa takto podelíme o našu hudbu s ľuďmi, pre ktorých to veľa znamená," uviedli Peace na sociálnej sieti. 

Prístup k albumu dostanú tí fanúšikovia, ktorí si kúpia vstupenku buď na koncert v Birminghame, ktorý kapela odohrá 31. mája, alebo na koncert v Londýne, ktorý sa uskutoční 1. júna. Vstupenky budú v predaji od stredy 5. apríla. Ku každej bude priradené heslo, ktoré je kľúčom k novému albumu. 

Zdroj: Nme.com

Vo veku 73 rokov zomrel Ray Shulman, spoluzakladateľ kapely Gentle Giant. Úmrtie multiinštrumentalistu oznámil jeho brat Derek: "S hlbokým zármutkom oznamujem, že môj mladší brat a môj najlepší priateľ Ray Shulman zomrel 30. marca vo svojom dome v Londýne."

"Bol to neuveriteľný skladateľ, hudobník, hudobný producent a technický čarodejník. Bol skutočným umelcom a radšej zostal v úzadí a nechal svoje dielo hovoriť za seba, než aby hovoril o sebe. Nedávno venoval svoju technickú a hudobnú odbornosť tvorbe a remixovaniu iných umelcov," dodal vo vyhlásení Rayov brat.

Zdroj: Nme.com

Zomrel Seymour Stein, spoluzakladateľ vydavateľstva Sire Record. Významný predstaviteľ nahrávacieho priemyslu zomrel v nedeľu (2.4.) na rakovinu vo veku 80 rokov. Jeho vydavateľstvo, ktoré zakladal spolu s Richardom Gotteherom, pomohlo rozbehnúť kariéru umelcom v populárnej hudbe, no najmä punkovým a rockovým interpretom. Podpísal zmluvu s Madonnou, Ramones, Depeche Mode, Talking Heads, Sains či Deady Boys. 

Zdroj: Pitchfork

Zomrel japonský skladateľ Ryuichi Sakamoto. Významný hudobník prehral svoj boj s rakovinou 28. marca vo veku 71 rokov. Ochorenie mu bolo po prvýkrát diagnostikované v roku 2014. Vtedy išlo o rakovinu hrdla. Po úspešnej liečbe sa mu choroba vrátila, trpel rakovinou konečníka vo štvrtom štádiu.

Priebeh ochorenia a liečby zaznamenal na svojom poslednom hudobnom počine s názvom 12, ktorý vyšiel 17. januára tohto roka. Sakamoto o albume hovoril ako o zvukovom denníku, ktorý prináša intímny pohľad na toto obdobie. 

Zdroj: Clashmusic.com

Na metalovom koncerte došlo k tragédii. Jeden mŕtvy a desiatky zranených. V štáte Illionois sa prehnala silná búrka, ktorá zapríčinla zrútenie strechy divadla Apollo v Belvidere, v ktorom sa práve konala metalová šou, ktorej headlinerom mala byť kapela Morbid Angel. Na mieste sa v čase zrútenia nachádzalo 260 ľudí, z ktorých jeden človek zahynul a ďalších 28 bolo hospitalizovaných. 

"Chceme v prvom rade vysloviť hlbokú a úprimnú sústrasť rodine a priateľom jednotlivca, ktorý tragicky prišiel o život minulú noc pri zrútení strechy na mieste v dôsledku silného vetra z tornáda," napísali Morbid Angel na sociálnych sieťach. 

 

Zdroj: Pitchfork.com

Ani po 20 rokoch nemajú Evanesence radi rapový segment v hite Bring Me To Life. Potvrdila to frontmanka Amy Lee, ktorá priznala, že v čase nahrávania piesne bol na kapelu vyvíjaný nátlak zo strany vydavateľstva, aby rapovú sekciu z podaní Palula McCoya z 12 Stones pridali do skladby. 

Speváčka priznala, že ani 20 rokov od vydania skladby sa s touto časťou piesne ako kapela nevedia stotožniť. "Prestali sme ju hrať, vlastne sme to nikdy nerobili. Tá časť, ten zvuk, to nie je môj štýl. Preto bolo také ťažké prehltnúť tabletku, dokonca aj na jednu skladbu. Ale vyhrali sme, pretože sme nemuseli meniť celý náš zvuk."

Zdroj: Nme.com