Karel Gott - profil

Změnit informace
Názov interpreta:
Karel Gott
Roky činnosti:
1958-2019
Žánre:
Pop 
Krajina:
Česká republika
Mesto:
Plzeň
Web:
http://www.karelgott.com// 

Biografia:

Karel Gott je jednou z najväčších legiend českej populárnej hudby. Prvýkrát na seba Gott upozornil v roku 1957 v speváckej súťaži Hľadáme nové talenty, v ktorej porotu vôbec nezaujal, avšak dostal ponuku vystupovať v pražských tanečných kaviarňach s orchestrom.

O rok neskôr získal prvé miesto v speváckej amatérskej súťaži. V roku 1962 si ho pod krídla zobrala hudobná firma Supraphon a už v roku 1964 získal svojho prvého Zlatého slávika. V roku 1967 odišiel na 7 mesiacov do Las Vegas, odkiaľ sa vrátil ako profesionál.

Prvý album Zpíva Karel Gott sa stal okamžite zlatým. Od tohto obdobia sa s Karlovým menom spája prívlastok Zlatý hlas z Prahy. V tomto období sa do éteru rádií dostáva Gottov veľký hit Lady Carneval, ktorý odspieval vo viac ako 60 štátoch sveta, nakoľko bol všade žiadaný.

V 80. rokoch zažíval Karel zlatý vrchol svojej kariéry doma, v Európe, Ázii i v USA. V roku 1990 dospel k rozhodnutiu, že ukončí svoju kariéru a dá priestor mladším interpretom. Usporiadané posledné turné ho však presvedčí, že je medzi fanúšikmi stále žiadaný.

A tak v roku 1992 vydal ďalší album Když muž se ženou snída, ktorý sa stal najpredávanejším albumom toho roku. Počas svojej takmer päťdesiat rokov trvajúcej kariéry sa stal Karel Gott tridsaťtrinásobným českým Zlatým slávikom, vlastní približne 60 zlatých platní, 2 strieborné a 7 diamantových. Nahral neuveriteľných 400 platní s vyše 300 duetmi hlavne s Vondráčkovou a Bílou.

Zatiaľ posledným Karlovým počinom je album z roku 2007 s názvom Každý má svůj sen. Album obsahuje 13 rozprávkových piesní, ktoré si v minulosti Gott sčasti zaspieval.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu