Manuel Carrasco - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Manuel Carrasco
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Španielsko
Web:
http://www.manuelcarrasco.es// 

Biografia:

Manuel Carrasco je populárny španielsky spevák, skladateľ a hudobník. Svoju kariéru odštartoval účinkovaním v druhej sérii speváckej súťaže Operación Triunfo vysielanej Španielskou Televíziou, v ktorej skončil na druhom mieste.
Manuelov debutový album „Quiereme“ vyšiel v roku 2003 a predalo sa z neho viac ako 200 000 kópii. O Dva roky neskôr rovnomenným albumom „Manuel Carrasco“ len potvrdil svoju pozíciu ako skladateľ a na viac ako 80 koncertoch, ktoré odohral po celom Španielsku i v zahraničí, upevnil svoj vzťah s publikom. Ale až tretí album „Tercera parada“ a skladby ako „Y ahora“ ho vyniesli na výslnie španielskej hudobnej scény, na ktorej sa drží dodnes.
Ďalšie prelomové momenty v jeho kariére mu priniesol štvrtý album „Inercia“, okrem iného, zisk platinovej platne, či turné, ktoré ho zaviedlo nielen do najlepších španielskych divadiel, ale taktiež do viacerých krajín Južnej Ameriky (Mexiko, Argentína, Čile, Portoriko, Kostarika, Kolumbia). So singlom „Que nadie“ predčil Manuel všetky očakávania - získal dvojitú platinu a na prvých priečkach hitparád sa udržal dlhšie ako sedem týždňov.
Nasledujúce tri roky boli pre Manuela obdobím plným koncertov, ocenení, ciest a splnených snov, toto obdobie ho naplnilo energiou, silou a chuťou znovu sa stretnúť so svojim publikom v onej explózii geniálneho šialenstva, ktorou ho napĺňa len hudba.
A tak sa zrodil album „HABLA“ (v preklade „Hovor“), ktorý naznačuje, že tento spevák má toho ešte veľa čo povedať.
„Pretože len keď človek hovorí, môže sa počúvať a má možnosť, aby ho počúvali i ostatní, môže sa pochopiť a taktiež ho môžu pochopiť ostatní... len tak som i ja pochopil veľa vecí, ktorým som pred tým nerozumel. Slovo je najlepšou a najúčinnejšou zbraňou prítomnosti i budúcnosti... A hoci hovoriť nahlas sa občas javí ťažké, je to jediný spôsob, ako sa môžeme pochopiť... ako sa môže uľaviť srdcu, ako sa môžu vyriešiť problémy a otvoriť myseľ. Preto som tak nazval tento album“
CD nahrával počas letných mesiacov minulého roka v milánskom štúdiu 33 a nesie nespochybniteľnú pečať producenta Claudia Guidettiho (Roberto Vecchioni, Eros Ramazzotti, Toquinho, Carmen Consoli…), ktorý dodal albumu jedinečný nádych výberom tých najlepších hudobníkov svojej krajiny. Manuel sa taktiež obklopil talentom, zvukom a čarom Rímskeho symfonického orchestra, ktorý zaodel v štúdiách Ennio Morricone tri z najemotívnejších skladieb z tohto CD.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu