Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Ivan Tásler prekvapil fanúšikov na koncerte Čechomoru

Ivan Tásler prekvapil fanúšikov na koncerte Čechomoru

19.10.2012 - 11:55 | Miroslav Meňhert

Príchod frontmana IMT Smile však nebol prekvapením len pre publikum, ale aj pre samotný Čechomor. Ako počas koncertu, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 18. októbra v bratislavskom NTC, podotkol Karel Holas, Táslerova účasť bola potvrdená len pár hodín pred začiatkom ich vystúpenia.


Čechomor do Bratislavy pricestoval pri príležitosti 10. výročia kultového filmu Rok ďábla s programom Proměny. Svoj bezmála dve hodiny trvajúci koncert odštartoval presne o ôsmej, a to bez ohľadu na to, že vonku sa ešte nachádzala relatívne početná skupina ľudí, ktorá sa cez kontrolu lístkov nedostala do priestorov haly.

Skladby Koníčky, Včelín a Limbora tak odzneli s "nekompletným" publikom. Počas štvrtej piesne, kedy sa na pódiu objavil aj Ivan Tásler, to však naplno vynahradila búrlivá reakcia prítomných, ktorí aj napriek množstvu voľných miest na ploche i na tribúnach vytvorili pocit zaplnenej haly. Vo veľkej miere k tomu prispelo i na NTC nezvyklo nízke pódium oddelené iba páskou, čo malo za následok bezprostrednejšiu komunikáciu medzi hudobníkmi a hľadiskom.

Koncert samotný bol rozdelený na dve časti – prvú, počas ktorej sa predstavila sedemčlenná zostava Čechomoru v zložení František Černý (gitara, spev), Karel Holas (husle, spev), Michael Vašíček (gitara), Radek Pobořil (harmonika, trubka, flauta), Michal Pavlík (violončelo, gajdy), Taras Voloshchuk (kontrabas) a Patrik Sas (bicie). A druhú, kedy sa na pódiu objavila aj Smíchovská komorní filharmonie na čele s dirigentom Josefem Vondráčkem.

Čechomor v Bratislave, 18.10.2012
Pozrite si celý fotoreport z koncertu Čechomoru v Bratislave

Ešte sa vrátia

Po krátkej pauze venovanej filmu o organizácii Pomocné tlapky, s ktorou Čechomor už niekoľko rokov aktívne spolupracuje, začali znieť prvé tóny piesne Slunéčko. Po nej nasledovala skladba Proměny s hosťujúcou Ivou Marešovou. Hoci pôvodná verzia piesne s Lenkou Dusilovou má svoj špecifický náboj, je potrebné uznať, že Marešová túto českú legendu "zastúpila" viac než len obstojne.

Speváčka, ktorá je známa najmä svojím pôsobením v kapele 999, sa v druhej časti večera predstavila aj počas skladieb Husičky, Svatba, Voják či Větříček. Takmer dve hodiny trvajúci koncert napokon ukončila trojica prídavkov Ty velické zvony, Gorale – ktorý sa stretol s veľkým ohlasom publika, a Pivničková.

Podľa slov Karla Holasa sa Čechomor s koncertným programom Proměny plánuje na Slovensko ešte vrátiť. Budúcu jar si ho budú môcť vychutnať fanúšikovia v Žiline, Košiciach a vo Zvolene. Azda jedinou výčitkou zostáva doladenie zvuku, ktorý v niektorých momentoch kolísal na kvalite. Okrem problémov s občasným praskaním v reproduktoroch celkový dojem z koncertu najviac kazili časti piesní, kedy bol orchester až zbytočne prehlušovaný kapelou.

Setlist koncertu Čechomor - Proměny (Bratislava, 18. 10. 2012):

Koníčky
Včelín
Limbora
Místečko
Kněždubská věž
Mladičká básnířka
Ore šuhaj ore
Slunéčko
Proměny
Mezi horami
Vyšly ryby
Dobře ti je Janku
Zdálo sa ně zdálo
Husičky
Hruška
Svatba
Voják
Šimbolice
Větříček
Ty velické zvony
Gorale
Pivničková

Autor: Miroslav Meňhert
Foto: Marko Erd


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti