Robo Opatovský - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Robo Opatovský
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Latino 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Trnava
Web:
http://www.roboopatovsky.sk// 

Biografia:

Slovneský spevák Róbert Opatovský, rodák z Trnavy sa hudbe venoval od malička. Študoval na konzervatóriu, navštevoval súkromné hodiny spevu a zúčastňoval sa rôznych konkurzov.
Profesionálne sa hudbe začal venovať od roku 1996, kedy začal spolupracovať s Ľubom Priehradníkom, Bercom Balogom a Jozefom Gregorom.

Tie správne obrátky to nabralo v roku 1997, kedy podpísal zmluvu s vydavateľstvom BMG Ariola. V tom istom roku vydal svoj debutový album s názvom Robert Opatovský, ktorý bol až na dve výnimky naspievaný v angličtine.

Značný pretlak slovenských textov sa prejavil na druhom albume Nebol som zlý, ktorý uzrel svetlo sveta rok po debute. Z tohto albumu sa do éteru slovenských rádií dostali skladby Ráno a Úspech ťa spáli.

Tretí album Pravá tvár z roku 2000, vydaný pod krídlami vydavateľstva Universal Music bol už čisto slovenskou záležitosťou. Rádiovými hitmi sa stali skladby Natália, Bolo to tak dávno a V prítmí.

V priebehu nasledujúcich rokov žil Robo striedavo v Japonsku a na Slovensku. Práve v Japonsku vznikol materiál na štvrtý album Prílev energie, na ktorý si fanúšikovia museli počkať tri roky. I na ňom sa našli vhodné kúsky do rádií. Boli nimi skladby Vstávam, Prílev energie či Oceán.

Zaujímavý album sa podarilo Robovi vydať aj v roku 2005 pod názvom V tom zvláštnom sne. V podstate čo sa hudby týka bol pokračovaním Robovej predošlej tvorby, zaujímavosťou ale boli bonusy tohto albumu, ktoré v sebe zahŕňali remixy niektorých skladieb a ich karaoke verzie.

Ďalším Robovým počinom je album Swing & Latin, ktorý je absolútne odlišným od celej predošlej Robovej tvorby. Už samotný názov prezrádza, v čom sa ten rozdiel prejavuje. Album predstavuje spojenie jazzového zvuku, slovenských textov a skvelých jazzových hudobníkov. Album obsahuje duetá, staršie skladby v novom šate i nové skladby. Jedna z nich bola vypustená ako singel a podporená klipovou podobou. Je ňou pieseň Na dvoch strunách.

Možno netradične, v apríli 2010 vydal Robo Vianočný album 2009 a v tom istom roku sa dočkali vydania i akýsi retrospektívny album Robo Opatovský 2009–1996 a taktiež jeho reedícia, na ktorú boli zaradené ďalšie tri skladby vrátane duetu s Monikou Bagárovou "Prší".

Najnovším počinom Roba je album Robo Opatovský 2012, ktorý vyšiel v novembri 2011. Obsahuje songy ako Piatok či duety s Monikou Bagárovou a reagge milovníkom Michalom Šepsom s názvom Karibik.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu