Hlavná stránka

>

Magazín

>

Rozhovory

>

Monika Bagárová je v piatom mesiaci. V SuperStar počítajú s plánom B

Monika Bagárová je v piatom mesiaci. V SuperStar počítajú s plánom B

04.02.2020 - 16:00 | Dušan Marko

Už je to desať rokov, odkedy sa česká speváčka Monika Bagárová objavila v SuperStar. V roku 2009 patrila medzi tých odvážlivcov, ktorí skúsili šťastie v prvej federálnej sérii tejto talentovej šou. Tento rok sa Monika vráti tam, kde svoju kariéru naštartovala, tentoraz však v úlohe porotcu. V rozhovore nám prezradila viac aj o svojich prípravách na materstvo.


Mnohí ľudia majú najmä v posledných rokoch v obľube znevažovať prínos a zmysel televíznych talentových šou. Minimálne SuperStar však v našich končinách stále funguje a vyprodukovala už pomerne veľké množstvo spevákov, ktorí sa hudbou živia dodnes a sú stabilnou súčasťou slovenského a českého šoubiznisu.

Patrí medzi nich aj Monika Bagárová, ktorá si tento rok, podobne ako v roku 2018 jej kolega Ben Cristovao, sadne sa porotcovský stôl a ocitne sa tak na opačnej strane ako vo svojich začiatkoch. 25-ročnú krásku však nielen preto čaká poriadne rušný rok. V súčasnosti je totiž v piatom mesiaci tehotenstva a to, či vôbec bude pri hľadaní nových talentov až do konca, je otázne.


Ako si spomínaš na obdobie, kedy si súťažila v SuperStar? 

Bolo to nádherné. Tým, že som si to zažila, tak mám oveľa väčší súcit a pochopenie pre aktuálnych súťažiacich. O to viac ma teší, že som toho súčasťou a môžem sedieť v porote.

Verila si v tej dobe tomu, že budeš taká úspešná a o pár rokov možno sama sedieť v nejakej porote?

Určite nie. Ono mi to všetko padlo ako z neba a všetko sa časovo krásne zladilo. Momentálne prežívam krásne obdobie života, no to najkrajšie ešte len príde.

V tej dobe, keď si súťažila, mala si len 15 rokov. Neľutuješ, že si sa do šou prihlásila v tak mladom veku?

Určite to beriem ako pozitívum. Neľutujem žiaden krok vo svojom živote a bolo to to najlepšie rozhodnutie, ktoré som pre svoju hudobnú kariéru mohla urobiť.

Ani po SuperStar si nespravila niečo, čo ťa teraz mrzí?

Nie. Všetko by som urobila rovnako, pretože aj tie pády a momenty, kedy som plakala a chcela som to nechať tak, pretože som si myslela, že to nemá zmysel, boli na niečo dobré. Patrí to k tomu.


Nikdy som sa nezbláznila - nebolo z čoho

Ako svoj prvý singel si v roku 2011 vydala skladbu Tanečnice. Ako si reagovala, keď niekto tvoju debutovú skladbu kritizoval?

Veľmi ma to mrzelo. Bola som nováčik a robila som to pre seba ale aj pre tých ľudí. Mrzelo ma, keď som videla komentáre, že sa to niekomu nepáči. Postupom času si však človek na to zvykne. Každý umelec si vytvorí svoju partiu ľudí a fanúšikov, ktorí ho majú radi a jeho tvorba ich baví. To však nejaký čas trvá.

Zo dňa na deň ťa zrazu poznal každý. Mala si v tej dobe nejaké hviezdne maniere?

Nikdy. Ja si myslím, že som vždy stála nohami pri zemi a dokázala som si udržať pokoru. Nikdy som sa nezbláznila, vlastne ani nebolo z čoho. Tie úspechy a dôležité momenty prišli postupne a ja som si to vždy vážila.

V SuperStar si sa dala dokopy s Benom Cristovaom, no neskôr ste sa rozišli. Bolo pre teba ťažké, že sa to všetko dialo pod drobnohľadom médií?

Aj toto bola obrovská životná skúsenosť. Ben bol moja prvá láska, ktorú si každý z nás prežije a patrí k životu. Je to už 10 rokov a ja nič z toho neľutujem. Je to pre mňa obdobie, na ktoré veľmi rada spomínam. Teraz však mám životnú lásku, s ktorou si zakladám rodinu a život dostal ten správny rozmer.

Nie je žiadne tajomstvo, že tehotná. Plánovala si to alebo ťa to prekvapilo rovnako ako tvojich fanúšikov?

My sme si to priali a vedeli sme, že si tú rodinu založiť chceme. Nechali sme to na tom "tam hore", on rozhodol a všetko si krásne načasoval. Rozhodne to pre mňa nie je žiadna prekážka a po hudobnej stránke to ešte bude gradovať. Myslím, že sa to stalo v najlepší čas.


Ako si reagovala, keď si dostala ponuku ísť do poroty SuperStar?

Ja som tomu neverila. Hovorila som si, že to nie je možné a aj tak to nevyjde. A ono to vyšlo. V ten moment, keď mi to oznámili, tak sa vo mne bilo niekoľko emócií. Na jednej strane som sa hrozne tešila, no na druhej strane to bol obrovský rešpekt.

Vedela si už v tej dobe, že si tehotná?

Nie, vtedy ešte nie. Zistila som to až neskôr.

Teraz si v piatom mesiaci tehotenstva. Ráta sa aj s variantnou, že by si kvôli pôrodu živé kolá už nestihla?

Je to možné, no je to vo hviezdach a všetci sa budeme modliť, aby to dopadlo v zdraví a mohla som tam byť do konca. Mrzelo by ma, keby sa to stalo príliš skoro a nemohla by som prežiť tú atmosféru. Ale samozrejme, počíta sa s tým.

Našli ste na kastingoch niekoho, kto ťa svojím talentom naozaj prekvapil?

Určite. Sú tam ľudia, ktorí ma milo prekvapili aj ľudia, ktorí ma naštvali. Myslím si, že to bude veľká dávka emócií z mojej strany ale aj zo strany kolegov.

Je pre teba ťažké, ak niekomu musíš povedať, že sa ti jeho výkon nepáčil?

Zo začiatku to bolo ťažké. Dôležité je povedať to slušne a pekne, ak ide o človeka, ktorý sa k vám tiež tak správa. A keď sa k vám ten človek slušne nespráva, o to je to potom jednoduchšie.


Nedávno si vydala skladbu Like so svojou sestrou Natalii, s ktorou ste už predtým nahrali duet Sestra. Má tvoja sestra aj nejaké sólové ambície?

Určite v tom bude pokračovať so mnou aj bezo mňa. Songy si píše sama a v tom má obrovskú výhodu ako umelec. Pracuje na tom spoločne so svojím priateľom, sú taká umelecky založená dvojka.

Aké sú tvoje plány?

Do pôrodu mám v pláne ešte vydať dva single aj s videoklipmi, "prežiť" Superstar a potom budem určite minimálne 3-4 mesiace maminka na plný úväzok.

Autor: Dušan Marko
Foto: TV Markíza / TV Nova


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti