Opera Slovenského národného divadla (SND) uviedla uplynulý víkend premiéru opery Čert a Káča. "V mimoriadne emotívnom ovzduší zaznela na úvod predstavení v podaní operného zboru SND ukrajinská hymna na znak podpory a solidarity s trpiacim ukrajinským národom," informovala TASR tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.


Potvrdila, že opera Antonína Dvořáka Čert a Káča sa vracia na slovenskú prvú opernú scénu po vyše 40 rokoch. V koncepcii mladej režisérky Zuzany Fischer je plná dynamiky, vzruchu, pohybu i morálneho posolstva.

"Opera prináša v 
hudbe veľa farieb, na javisku veľa akcie a mnoho krásy," charakterizuje Fischer svoju opernú inscenáciu. Hudobne ju naštudoval Martin Leginus, premiéru dirigoval Branko Ladič. "Je to skvele napísaná partitúra, ktorá priam provokuje k šťavnatému hraniu. Dvořák bol majstrom inštrumentácie a jeho dielo je veľmi invenčné," uviedol Ladič.

Rodinný operný titul si môžu malí aj veľkí návštevníci pozrieť v SND najbližšie v utorok 1. marca. V rámci školských prázdnin ponúka divadlo na toto predstavenie 50-percentnú zľavu pre deti a študentov.


Zdroj: TASR