Megahit Kométa (pre Gumpa) od kapely Desmod a rapera Majselfa má dôstojného nasledovníka. K druhému filmu o populárnom psom tulákovi, ktorý sa do kín dostane už 28. marca, nahrali Zuzana Smatanová, Eduard Rovenský a kapela Highland pieseň Nech pochopíš. Vyšla dnes ráno spolu s videoklipom, v ktorom sa okrem speváčky a kapely objavili aj známe slovenské tváre so svojimi psíkmi.

 Filmový príbeh psieho tuláka Gumpa pozná hádam každý. Už o pár týždňov sa do slovenských kín po troch rokoch dostane jeho voľné pokračovanie s názvom Gump: Sme dvojka. Aj tento má výraznú pesničku, ktorá sa môže stať veľkým hitom. Na svedomí ju má český hudobník a raper Eduard Rovenský s kapelou Highland.

Na skladbe začali pracovať už pred dvomi rokmi a na spoluprácu si prizvali stálicu slovenskej populárnej hudby Zuzanu Smatanovú. "Vedeli sme o nej, že je skvelá, ale až samotná práca na pesničke a následne aj klipe nám ukázala, akou veľkou osobnosťou a naozaj kreatívnym umelcom je," pochvaľuje si spoluprácu Rovenský.

Pesnička Nech pochopíš sa do slovenských rádií dostáva práve dnes a spolu s ňou vyšiel aj videoklip, v ktorom sa objaví niekoľko známych osobností so svojimi psíkmi, ale aj so psíkom z útulku. Práve adopcia psích sirôt je totiž hlavným motívom textu piesne.

Nápad na pesničku s témou "nekupuj – adoptuj" vznikol už dávnejšie, ešte v čase, keď sa do kín dostal prvý príbeh o Gumpovi. Prišiel s ním Eduard Rovenský spolu s autorom knihy a producentom filmu Filipom Rožekom. "Bavili sme sa, že by bolo pekné urobiť pesničku zameranú viac na adopciu psíkov, ktorí čakajú v útulkoch po celom Česko-Slovensku," prezradil Rovenský.

Známe tváre a ich miláčikovia

Zuzanu Smatanovú, ktorá má za sebou viacero titulných pesničiek k filmom, pozvanie do spolupráce veľmi potešilo a ani na chvíľu nezaváhala, či prikývne. "Keďže som absolútny milovník zvierat a špeciálne psov, bola pre mňa téma filmu a samotnej pesničky jasným dôvodom povedať Áno. Napísala som si text aj melódiu svojho partu a celé sa to krásne spojilo s tým Edovým. Navyše, vo videoklipe si mohol zahrať aj môj vlastný pes Guru. Verím, že pesnička aj klip pomôžu myšlienke adoptovania psíkov z útulkov a dostane sa čo najďalej medzi ľudí. Veľmi sa teším na film," dodala Zuzana Smatanová, ktorá aktuálne trávi čas zotavovaním sa po plánovanej operácii bedrového kĺbu.

Vo videoklipe si okrem jej psa zahrali aj ďalšie "celebritné" psie duše so svojimi majiteľmi, ale tiež aj jedna, ktorá na svoj domov zatiaľ čaká v útulku Slobody zvierat. Tento kríženec teriéra Jacka Russella s menom Maxík zapózoval v spoločnosti moderátorky Adely Vinczeovej. Okrem neho si so svojimi pánmi v klipe zahrali aj maltipoo Jimmy s moderátorom Andrejom Bičanom, oriešok Rafi s herečkou Zuzanou Vačkovou a buldoček Amy s raperom Majselfom, ktorý je fanúšikom Gumpa známy vďaka megaúspešnej skladbe k prvému filmu.

Klip sa nakrúcal  v štúdiu v Považskej Teplej, ale aj v prostredí, kde psíkovia so svojimi majiteľmi žijú. Doplnený bol o zábery z filmu Gump: Sme dvojka. "Verím, že sa bude páčiť a pesnička tiež. Za celú kapelu môžem povedať, že doteraz nás na srdci hreje ten čarovný deň na Slovensku, keď sme natáčali zábery zo štúdia. Snáď sa tá atmosféra prenesie aj na divákov a poslucháčov," uzavrel frontman kapely Highland. 

Kým pesnička a videoklip už svoje svetlo sveta uzreli, 12. marca sa na pulty kníhkupectiev dostane aj kniha, ktorá bola predlohou filmu s rovnomenným názvom. Jej autor a producent filmu Filip Rožek sa rozhodol svoj honorár z predaja venovať Slobode zvierat, ktorá denne zachraňuje zvieratá, poskytuje im dočasné a hľadá trvalé útočisko.

Film Gump: Sme dvojka sa do slovenských, ale aj českých kín dostane 28. marca. V hlavných úlohách sa v ňom okrem Gumpa a mnohých ďalších zvierat objaví aj Richard Krajčo, Bolek Polívka, Vica Kerekes, Štěpán Kozub, Pepa Vojtek, Karel Roden a ďalší. 

Pozrite si trailer k pokračovaniu úspešného filmu:

Redakciu Hudba.sk informoval Peter Gašparík z PR manažér spoločnosti Continental film. Správu sme upravili a doplnili.