Hit Bohemian Rhapsody skupiny Queen, má novú coververziu. Stoja za ňou dvaja slovenskí hudobníci, huslistka Victoria Linnen a klavirista Peter Zbranek. Ich myšlienka vzdať hold legendárnej britskej kapele sa zrodila ešte pred dvomi rokmi, v čase 50. výročia založenia Queenu.


V tom čase Victoria a Peter zvrejnili spoločnú klavírno-husľovú verziu tejto piesne. Hudobnú poctu Freddiemu Mercurymu a jeho družine zavŕšili v týchto dňoch vydaním videoklipu. Pri jeho natáčaní sa umelci stretli v júni v Boutique Hoteli Maraton v Košiciach.

Réžie sa ujal fotograf a kameraman Raymond Petrik, s ktorým dvojicu spája už niekoľko predchádzajúcich projektov. Atmosféru skladby dotvárajú baletky Natália Novická a Liliana Palenčárová. Spolu s hudobníkmi v klipe vystupujú v bielych a čiernych kostýmoch, čo podčiarkuje rôznorodosť pomalšej a rýchlejšej časti piesne.


"Obaja máme veľmi radi tvorbu Queen. Covery ich piesní sú často súčasťou nielen našich sólo vystúpení, ale aj spoločných koncertov, na ktorých hráme prevažne inštrumentálne verzie svetoznámych hitov a filmovú hudbu. Nahrať Bohemian Rhapsody bolo pre nás veľkou výzvou. Teším sa, že sme ju, hoci s malým oneskorením, doviedli do úspešného konca, a skladbou tak konečne môžeme priniesť radosť všetkým, ktorí si ju vypočujú," povedal Peter Zbranek.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Viktória Linnen. Text správy sme upravili.