Hlavná stránka

>

Správy

>

Husle, klavír a Bohemian Rhapsody: Slovenské duo vzdalo poctu legende Queen

Husle, klavír a Bohemian Rhapsody: Slovenské duo vzdalo poctu legende Queen

Victoria Linnen a Peter Zbranek, 2022
Zdroj: Raymond Petrik
01.10.2022 - 09:00 | redakcia

Hit Bohemian Rhapsody skupiny Queen, má novú coververziu. Stoja za ňou dvaja slovenskí hudobníci, huslistka Victoria Linnen a klavirista Peter Zbranek. Ich myšlienka vzdať hold legendárnej britskej kapele sa zrodila ešte pred dvomi rokmi, v čase 50. výročia založenia Queenu.V tom čase Victoria a Peter zvrejnili spoločnú klavírno-husľovú verziu tejto piesne. Hudobnú poctu Freddiemu Mercurymu a jeho družine zavŕšili v týchto dňoch vydaním videoklipu. Pri jeho natáčaní sa umelci stretli v júni v Boutique Hoteli Maraton v Košiciach.

Réžie sa ujal fotograf a kameraman Raymond Petrik, s ktorým dvojicu spája už niekoľko predchádzajúcich projektov. Atmosféru skladby dotvárajú baletky Natália Novická a Liliana Palenčárová. Spolu s hudobníkmi v klipe vystupujú v bielych a čiernych kostýmoch, čo podčiarkuje rôznorodosť pomalšej a rýchlejšej časti piesne.


"Obaja máme veľmi radi tvorbu Queen. Covery ich piesní sú často súčasťou nielen našich sólo vystúpení, ale aj spoločných koncertov, na ktorých hráme prevažne inštrumentálne verzie svetoznámych hitov a filmovú hudbu. Nahrať Bohemian Rhapsody bolo pre nás veľkou výzvou. Teším sa, že sme ju, hoci s malým oneskorením, doviedli do úspešného konca, a skladbou tak konečne môžeme priniesť radosť všetkým, ktorí si ju vypočujú," povedal Peter Zbranek.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Viktória Linnen. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti