Štrnásť rokov na festivalovej mape Slovenska oslávi v tradičný posledný júnový víkend roku 2017 najväčší rockový festival na Slovensku Topfest. Organizátori už zverejnili aj prvé dve zahraničné mená - waleských rockerov Skindred a indie-rockových Bastille. V predaji sú dvojdňové permanentky do konca roka v akciovej cene.

14. ročník festivalu Topfest, ktorý každoročne navštevujú tisícky priaznivcov kvalitnej hudby, sa uskutoční od 30. júna do 1. júla 2017. Organizátori sa budú opäť snažiť, aby bol skutočným hudobným sviatkom, pričom avizujú, že sa nechcú zameriavať len na rockové a metalové publikum. Festival bude mať festival opäť veľmi silné zastúpenie slovenskej a českej hudobnej scény. Ako prvé mená sú však potvrdení dvaja zahraniční hostia a už teraz je isté, že na Topfest 2017 sa môžu tešiť fanúšikovia skupín Bastille a Skindred.

"Keď sme s festivalom začínali, pozývali sme si naše obľúbené skupiny a nepozerali sme na to, aký hudobný štýl predstavujú ako Slayer, Morcheeba, ale aj Suzi Quatro, či Kontrafakt - jednoducho všetko, čo sa nám páčilo... Následne sme počúvali hlasy návštevníkov a pritvrdili sme kapelami ako Soulfly, Apocalyptica, Megadeth či bratmi Cavalerovcami v projekte Cavalera Conspiracy. Za tých 14 rokov sme tu mali rôzne metalové žánre, speedmetalové skupiny, deathmetalové skupiny a Topfestu prischla nálepka - rockový festival," hovorí organizátor Dušan Drobný.

"V roku 2017 sa chceme vrátiť ku koreňom - tam, kde sme začínali s festivalom, ktorý bude mať len jednu jedinú oficiálnu škatuľku - hudobný festival... Možno niečo naznačili posledné roky a ešte viac by sme to chceli potvrdiť v roku budúcom - na Topfeste to bude už len o dobrej muzike. Jednoducho hudobný sviatok na začiatku leta, kde si každý nájde svoj štýl, svoju hudbu, svoju zábavu," dopĺňa. 

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Kapela Bastille vznikla v roku 2010 a tvoria ju Dan Smith, Chris "Woody" Wood, William Farquarson a Kyle Simmons, pričom na turné ich sprevádza Charlie Barnes. V marci 2013 vydali album Bad Blood, ktorý potom v novembri vyšiel aj v dvojdiskovej reedícii pod názvom All This Bad Blood. Prvá menovaná nahrávka sa dostala na vrchol britského albumového rebríčka. V septembri uviedli na trh druhú štúdiovku Wild World, s ktorou taktiež dobyli UK Chart. Vydali tiež EP nahrávky Laura Palmer (2011) či Haunt (2013). Zatiaľ sa im podarilo získať napríklad BRIT Award pre nováčika roka 2013. 


Skindred sa sformovali v roku 1998 po tom, ako zanikla formácia Dub War. Na konte majú albumy Babylon (2002), Roots Rock Riot (2007), Shark Bites And Dog Fights (2009), Union Black (2011), Kill The Power (2014) a Volume (2015). V súčasnosti v zostave pôsobia Benji Webbe (spev), Dan Pugsley (basgitara), Michael Fry (gitara), Arya Goggin (bicie nástroje) a Dan Sturgess (dídžej). 


Hudba.sk informoval za organizátorov festivalu Ján Kakaščík. Článok sme doplnili o biografie kapiel z archívu agentúry SITA.

Foto: archív Skindred

Súvisiaci interpreti: Bastille, Skindred