Britská legenda The Prodigy vyráža v prvých decembrových dňoch do európskych miest, aby fanúšikom predviedla svoju súčasnú koncertnú formu. V júli 2022 odohrala zostava v londýnskej O2 Academy Brixton tri vystúpenia, na ktorých dokázala, že vie naďalej elektrizovať a dostávať fanúšikov do tranzu aj bez "rohatého" búrliváka Keitha Flinta.

Charizmatického frontmana a jedného z troch zakladajúcich členov (popri Liamovi Howlettovi a Leeroyovi Thornhillovi) v súčasnosti nikto priamo nahrádza, viac do popredia sa popri vokalistovi Maximovi dostáva práve mozog kapely, skladateľ a producent Liam Howlett. Živé prevedenia skladieb naspievaných Keithom Flintom v rámci turné nazvaného Army of the Ants zachovávajú jeho vokál a členovia kapely mu vzdávajú hold aj holografickou projekciou s obrysom jeho ikonického účesu.

Britská smršť kombinujúca punkovú a raveovú energiu odohrá už vo štvrtok 7. decembra v pražskej Športovej hale Fortuna ikonické hity ako Firestarter, Breathe, Smack My Bitch Up či Omen. Setlist bude prirodzene obsahovať širší prierez tvorbou vrátane skladieb z posledných dvoch albumov The Day is My Enemy (2015) a No Tourist (2018). 

The Prodigy vznikli v britskom Essexe v roku 1990, senzáciu vyvolal ich album Music For The Jilted Generation z roku 1994, ktorý sa stal spolu s ich inovatívnym a nespútaným prístupom k živým vystúpeniam definíciou britskej tanečnej revolúcie. Absolútny vrchol z hľadiska komerčného úspechu si kapela zažila albumom The Fat Of The Land z roku 1997.

Text: Matej Kráľ