Pieseň, vďaka ktorej spoznali speváčku Shaniu Twain aj poslucháči mimo spektra country hudby, oslavuje 25 rokov. Man! I Feel Like A Woman sa stala hitom napriek tomu, že bola podľa vydavateľstva až príliš sexi a príliš vzdialená od jej dovtedajšej tvorby. Ona ale pesničke verila. Napokon sa z nej stala hymna, ktorá pomáha najmä ženám nájsť vlastnú sebaistotu.

V roku 2000 získala Shania Twain Grammy za najlepší ženský country vokálny výkon. "Povedali mi, že sa chystám odcudziť veľkej časti môjho publika. Vedela som, že ženy to úplne dostane," zaspomínala si Twain s odstupom štvrťstoročia. Kým vydavateľstvo zaplavili obavy, Shania dostávala z okolia najmä pochvalné reakcie. "Pamätám si, ako sme v tom čase dostali veľa chvály za to, čo sme urobili. Preniesli sme country hudbu na miesto, kde predtým nebola. To sa ale niektorým ľuďom nepáčilo. Chcela som ísť za hranice country hudby a táto pieseň posúvala hranice môjho žánru. Hudobne to nebolo obmedzené na jeden žáner. Je to rock, je to pop, je to country," dodáva.

Pieseň, ktorá prekonala bariéry medzi žánrami, sa pre speváčku a jej fanúšikov stala symbolom nezávislosti a slobody duše. "Pomocou piesne som si stála za svojím. Neospravedlňovala som sa za všetky veci, za ktoré som bola v živote kritizovaná - 'To nemôžeš nosiť, to je príliš tesné, to je príliš krátke'. Toto bola moja pieseň, ktorá naozaj povedala, že viem, čo milujem na tom, že som žena! Cítim sa pohodlne vo svojej koži! To je úžasné!"
 
Sprievodný videoklip bol inšpirovaný Robertom Palmerom a jeho videom Addicted to Love. Režisér Paul Boyd ho ale otočil naopak. "Chceli sme vziať tento nápad a postaviť ho na hlavu. Chceli sme urobiť niečo neočakávané a obrátenie rolí bola tá vízia," vysvetľuje speváčka. A tak začal módny návrhár Mark Bauer pracovať na kostýmoch. "Obliekol ma do úžasného dlhého dámskeho kabáta, cylindra so závojom pridaným pre nádych ženskosti v typickom mužskom oblečení. V rámci výmeny rolí bolo dôležité, aby boli chlapci skutočne sexi a androgýnni. Všetky malé detaily módy boli zámerne. Je to skutočná zásluha Marka a jeho talentu," dodala.

Text: Hudba.sk (zdroj: Billboard.com)