Hlavná stránka

>

Správy

>

IMT Smile a Lúčnica finišujú s nácvikmi na spoločné turné. Pozrite si fotky

IMT Smile a Lúčnica finišujú s nácvikmi na spoločné turné. Pozrite si fotky

02.12.2014 - 14:00 | redakcia

Hudobno-tanečné predstavenia Made in Slovakia Umeleckého súboru Lúčnica a kapely IMT Smile sa nezadržateľne blížia. Už o pár dní sa predvedú fanúšikom v Bratislave a v Košiciach. Prípravy na veľkolepú šou trvajú už vyše pol roka, no najintenzívnejšie prebiehajú práve v týchto dňoch.


Celý tím, pozostávajúci z takmer stovky ľudí, je práve na sústredení v Piešťanoch, kde sa od skorého rána do neskorých večerných hodín nacvičujú choreografie a hudobné čísla. To všetko pod prísnym režisérskym dohľadom Jána Ďurovčíka, ktorý si vzal na starosť prepojenie týchto dvoch na prvý pohľad diametrálne odlišných umeleckých svetov.

"Naozaj vidím dobrú, veľkú a kultivovanú šou s prienikmi, ktoré divákov dvihnú zo sedadiel. IMT Smile i Lúčnica sú chronicky známe, no vymysleli sme rôzne nové a zaujímavé záležitosti, ako to celé pospájať. A keď prídu momenty, že niečo zaznie a zatancuje sa inak, to ľudí určite nadchne," opisuje prípravy projektu režisér.

Skúšky prebiehajú už na reálnom pódiu s obrovskou konštrukciou, špeciálne navrhnutou a vyrobenou pre tieto predstavenia, a diváci sa môžu tešiť aj na skvelú svetelnú šou. Nebudú chýbať kostýmy a kroje z mnohých kútov Slovenska, v ktorých sa predvedie Lúčnica a možno aj členovia IMT Smile.

IMT Smile a LúčnicaTakto to vyzerá na skúškach IMT Smile a Lúčnice - viac fotiek

Pri nácviku očakávanej šou nechýba ani umelecký vedúci Lúčnice, prof. Štefan Nosáľ, autor choreografií, ktorý na celý projekt odborne dohliada. S Ivanom Táslerom si hneď padli do noty. "Myslím, že si dobre rozumieme, našli sme spoločnú reč a máme o predstaveniach rovnakú predstavu. Vravel mi, že sa mu to, čo videl na pódiu a priebeh skúšok páči. Cíti, že to, čo robíme, robíme s vášňou, s láskou a z celého srdca. V tom sme si veľmi podobní. Mám rešpekt pred jeho umením a životným elánom, ktorý prejavil aj na párty, ktorú sme v jeden večer mali, keď si s nami aj zatancoval," teší sa zo spolupráce líder IMT Smile.

Zdalo by sa, najmä v procese príprav, tvorenia a nápadov, že by mohlo dochádzať aj k súboju veľkých a silných osobností, ktoré sú ako na strane Lúčnice, tak aj IMT Smile. Ďurovčík však vysvetľuje: "Pokiaľ je tak veľká kvalita na oboch stranách, ako režisér občas musím korigovať emócie, niekedy sme aj búchali po stole, ale zatiaľ je to všetko v poriadku, patrí to k tomu. Poznám Ivanove myšlienkové pochody, aj profesora Nosáľa a všetci traja máme radi veľké, silné a ostré emócie, a to sa veľmi dobre stretlo pri tomto projekte."

Pre obrovský záujem o vstupenky organizátori pred časom pridali niekoľko predstavení. Z pôvodne plánovaných dvoch napokon IMT Smile a Lúčnica odohrajú až päť koncertov.

Termíny predstavení:

13. 12. 
- Bratislava, Incheba Expo Aréna
14. 12. 
- Bratislava, Incheba Expo Aréna
15. 12. 
- Bratislava, Incheba Expo Aréna
18. 12. 
- Košice, Steel Aréna
19. 12. 
- Košice, Steel Aréna

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Anna Tásler-Onderková, PR manažérka projektu IMT Smile a Lúčnica.

Foto: Vladimír Yurkovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti