Hlavná stránka

>

Správy

>

Sima Martausová má nový album a videoklip k vianočnej skladbe Tancujú zvony

Sima Martausová má nový album a videoklip k vianočnej skladbe Tancujú zvony

02.12.2020 - 09:30 | redakcia

Radosť, vďačnosť, lásku a samú seba vložila Sima Martausová do vianočnej skladby, ktorú nahrala so symfonickým orchestrom a dievčenským speváckym zborom. Pieseň Tancujú zvony sa objaví aj na jej novom albume, ktorý stihne vydať ešte do Vianoc.


Sima Martausová v posledných mesiacoch prežíva mimoriadne tvorivé obdobie. Po nedávno zverejnenej emotívnej skladbe Červené polia, ktorú napísala a naspievala pre očakávaný film Správa, prichádza s ďalšou novinkou, tentoraz na veselšiu nôtu. Reč je o vianočnej piesni s názvom Tancujú zvony, ktorá vznikla ešte v roku 2017 počas turné s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu (reportáž). Finálnu podobu však dostala až tento rok.

"Keďže náš nový album vychádza v zimnom období pred Vianocami, povedali sme si, že ako bonus zaradíme aj jednu vianočnú pieseň. Pôvodne sme ju s kapelou nahrali v štúdiu, neskôr sme do spolupráce prizvali Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a dievčatá zo zboru SRo," prezradila aktuálna držiteľka ocenenia OTO v kategórii Speváčka, ktorá je tradične autorkou hudby aj textu. Aranžmány pre orchester napísal Adrián Harvan a dirigentskej paličky sa zhostil Adrián Kokoš. Skladbu sprevádza videoklip, do ktorého sa svojimi vianočnými videami zapojili aj fanúšikovia.


Album, ktorý nie je len o jednom hlase

Šiesty autorský album Simy Martausovej obsahuje trinásť piesní a dva bonusy a dostal názov Oslobodená, podľa piesne, ktorá je na ňom prvá v poradí. Na albume sa tentokrát producentsky podieľal Randy Gnepa, ktorý sa postaral o finálny mix. Mastering mal pod palcom Miťo Bodnár, ktorého si Sima prizvala do jednej z piesní aj zaspievať. 

"Na nahrávanie som pozvala zaujímavých hostí, ktorých si vážim ľudsky aj umelecky. V mnohých piesňach počuť nielen môj hlas, ale aj hlasy mojich priateľov. O to viac je pre mňa tento album vzácny a osobný, a práve obsadením bude pestrejší ako predošlé. Vložila som doň nielen svoje piesne, ale aj kúsok svojho srdca. Keďže sme za posledné mesiace mali menej koncertov, chceli sme potešiť našich fanúšikov a aspoň takýmto spôsobom byť s nimi," doplnila charizmatická speváčka a autorka.

Obal aj booklet sú dielom fotografky Anny Opinovej, ktorej sa podarilo vlastné umelecké fotografie nádherne prepojiť so skladbami. Nový album Simy Martausovej je už v predpredaji a čoskoro bude dostupný v obchodoch a na všetkých digitálnych platformách.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Simy Martausovej Zuzana Valentová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Kristiana Kóňa


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti