Skupina Heľenine Oči prichádza s piesňou Divoký východ, ktorá je už piatou skladbou z jej pripravovaného albumu. Blížiaci sa dátum vydania štúdiovky budú Prešovčania "odpočítavať" unikátnym spôsobom.


Heľenine Oči vydaním novej skladby odštartovali štedré odpočítavanie príchodu nového albumu CIRKUS22. Pre fanúšikov si totiž prichystali zverejňovanie videoklipov na týždennej báze. Prvým je videosingel Divoký východ, pri ktorom chalani nezostali nič dlžní svojej povesti a opäť ponúkli audiovizuálnu nálož plnú vtipu.

"V kinách a na obrazovkách vidíme filmové spracovania divokého západu, a pritom na Slovensku máme nespútaný divoký východ. Takže poukázať sme vlastne chceli na to, že v piatok podvečer sa začnú diať na východnom Slovensku veci, vie to byť poriadne divoké a je asi zrelé vedieť si spraviť srandu hlavne zo seba," približuje frontman kapely Martin Mihalčín.

Kapela prinesie poriadnu východniarsku zábavu v piatok podvečer čoskoro aj do Bratislavy, kde bude 10. júna jednou z kapiel v lineupe prvého dňa Lovestream Festivalu. Okrem Heľeniných Očí vystúpia v piatok aj IMT Smile, Kryštof, Lucie a Čechomor.


Autorom piesne Divoký východ je gitarista zoskupenia Igor Polorecký. Celkovo majú na pripravovanom albume svoje autorské piesne viacerí členovia kapely. "Toto ma veľmi teší, pretože to dáva viac farieb do finálneho pocitu z počúvania albumu," hovorí Martin Mihalčín. "Igor poslal prvotný nápad a prvú slohu, ja som dorobil melódiu a text refrénu a pridal som party na violu. Následne, tak ako všetky naše skladby, prešla ešte rukou šikovného producenta Adama Kuruca, s ktorým spolupracujeme na celom albume."

Dvojica Polorecký-Mihalčín sa delí aj o autorstvo textu. "Igor otextoval slohy a autorom refrénu som ja, bola to taká príjemná spoločná kolaborácia a výsledok už musia posúdiť ľudia. Mne osobne sa to páči hlavne preto, že je to veselé a trochu iné ako ostatné piesne na pripravovanom albume," vraví Mihalčín.

Nakrúcanie videoklipu skupina zverila do rúk Petra Rončíka. "Peťo je náš bývalý gitarista a kamarát a spolupracuje sa s ním po profesnej aj ľudskej stránke výborne," teší sa spevák zo spolupráce. Dejiskom klipu je prešovský podnik Lokal a ulice šarišskej metropoly, kde môžete vidieť bujarú piatkovú zábavu. "Dali sme si proste v piatok poriadnu žúrku v Prešove a dúfame, že to šantenie vyčarí úsmev na tvárach našich fanúšikov," dodáva s úsmevom líder skupiny.

Nový album už v lete

Príchod nového albumu sa kapela Heľenine Oči rozhodla osláviť spôsobom, ktorý fanúšikov určite poteší. "Dali sme si predsavzatie, že sa budeme v tejto dobe snažiť vyčariť ľuďom úsmev na tvári tak často, ako sa bude dať, a preto sme sa rozhodli dať si šialenú úlohu a natočiť 11 klipov za 20 dní, pričom si celú produkciu bude riešiť kapela. Mojou úlohou bolo písanie scenárov, lokácie a kasting, chlapci z kapely sa podieľali na všetkých ostatných úlohách a prevzali aj úlohu filmového štábu pri realizácii – zháňali a vyrábali rekvizity a kulisy, svietili, učili sa choreografie, vybavovali, čo bolo potrebné... Bola to 20-dňová šialená jazda a v priebehu nasledujúcich jedenástich nedieľ sa fanúšikovia môžu tešiť na večernú dávku smiechu," prezrádza Mihalčín.

Na albume bude celkovo 15 piesní, z ktorých štyri kapela už v minulosti zverejnila ako single. Jedná sa o piesne Srdce moje, Daj len mi daj, Cirkus a, samozrejme, NAKA. "Najviac zatiaľ zarezonovala NAKA. Momentálne si jej klip na Youtube pozrelo skoro šesť miliónov ľudí. A keď ju hrávame na koncertoch, ľudia sa tešia a spievajú si a to je najviac," teší sa hudobník z úspechu.

Lístky na Lovestream Festival:  


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Janka Marczellová. Správu sme upravili a doplnili.

Súvisiaci interpreti: Heľenine oči