Hlavná stránka

>

Správy

>

Mark Dann a Dominika Mirgová predstavili novú verziu skladby Freedom - Slobodní

Mark Dann a Dominika Mirgová predstavili novú verziu skladby Freedom - Slobodní

03.06.2020 - 09:50 | redakcia

Mladý producent tanečnej popovej hudby Marek Danko alias Mark Dann, ktorého skladby môžete poznať aj zo slovenských rádií prerobil svoj minuloročný singel Freedom do slovenskej verzie s úplne iným zvukom a atmosférou. Na pomoc si prizval speváčku Dominiku Mirgovú, ktorá piesni dodala veľkú emóciu.


Pôvodná verzia skladby Freedom patrí k najúspešnejším skladbám 24-ročného skladateľa a producenta. Vlani na jeseň sa s ňou v rebríčku najhranejších domácich skladieb IFPI dostal najvyššie na štvrté miesto. Teraz sa Mark Dann rozhodol ukázať pieseň v úplne inom šate a oslovil Dominiku Mirgovú, s ktorou spolupracoval už v minulosti na jej albume Armáda (2016).

S nápadom na slovenský text prišiel Miro Jaroš

"Vždy som rád počúval prerobené verzie hitov, ktoré som mal v originálnom znení už častokrát opočúvané. Táto verzia vznikla úplne prirodzene, keď som si svoj song Freedom začal len tak hrať na klavíri a zistil som, že má peknú emóciu aj v takomto prevedení. Nahral som si klavír, postupne som k tomu začal nahrávať rôzne sláky a za pár hodín vznikla celá orchestrálna produkcia," približuje Marek vznik novinky Slobodní, ktorú spolu s Dominikou otextoval ADiss. Samotný námet prespievať pesničku v slovenčine sa však zrodil v hlave Mira Jaroša.

"Pôvodne som to chcel vydať s originálnym spevom v angličtine. No poslal som to Mirovi, ktorý mi navrhol vydať to so slovenským textom a osloviť práve Dominiku. Za tento nápad som mu veľmi vďačný, pretože všetky moje doterajšie single sú v angličtine. Som veľmi rád, že Dominika súhlasila. Pamätám si, keď som to prvýkrát počul v jej prevedení. Ihneď mi naskočili zimomriavky," dodáva hudobník. V piesni Slobodní môžete počuť aj husľové party, ktoré nahrala Victoria Linnen. Tá sa zviditeľnila minulý rok vďaka inštrumentálnej prerábke letného hitu Señorita.


Slovenský Kygo

Marek Danko tvorí hudbu od svojich 16 rokov, sólovú tvorbu vydáva od roku 2017 pod pseudonymom Mark Dann. Už predtým sa stal vďaka spolupráci na nahrávkach Mira Jaroša a Dominiky Mirgovej držiteľom niekoľkých zlatých a platinových platní a za posledný rok má na svojom konte niekoľko hudobných ocenení. Presne pred rokom sa stal Objavom roka Európy 2 a na jeseň bol nominovaný na cenu SOZA ako jeden z trojice najúspešnejších slovenských mladých autorov (do 25 rokov).

Jeho hudbu prirovnávajú k svetovým hviezdam tanečného popu ako sú Avicii či Kygo. Najmä druhý menovaný je preňho veľkou inšpiráciou a práve vďaka nemu sa Marek začal venovať hudobnej produkcii, pričom do každej svojej pesničky si na spoluprácu pozýva rôznych vokálnych hostí. Takýmto spôsobom dáva možnosť zviditelneniť sa aj menej známym spevákom alebo speváčkam.

Vypočujte si pôvodnú tanečnú verziu skladby Freedom:


Text: Hudba.sk (zdroj: Mark Dann)
Foto: Abdul


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti