Hlavná stránka

>

Správy

>

Martin Harich nahral v karanténe album Tulák. Avizuje ho dvojicou silných piesní

Martin Harich nahral v karanténe album Tulák. Avizuje ho dvojicou silných piesní

03.06.2020 - 12:00 | redakcia

Slovenský spevák Martin Harich prežil v marci dva týždne v povinnej karanténe. V izolácii v záhradnom domčeku svojich rodičov nahral celý nový album s názvom Tulák. Novinka vyjde o dva týždne pod hlavičkou nemeckého vydavateľstva CAP-Sounds. Vydanie albumu môžu fanúšikovia podporiť cez českú crowdfundingovú platformu.


Nový album v rodnom jazyku vydáva Martin Harich len tri mesiace po anglickom minialbume Blue. Takto rýchlo sa mu nahrávku podarilo dokončiť práve vďaka karanténe. "Každý deň nahrať jednu pesničku, to bol môj 'antiprokrastinačný' liek na zvládnutie karantény a tiež dôvod, prečo vydávam ďalší album v tak krátkom čase," hovorí spevák a skladateľ, ktorý si pre novinku Tulák sám napísal texty aj hudbu a postaral sa i o produkciu.

Staršie skladby, na ktoré musel dozrieť

Album oficiálne vyjde 19. júna, no už minulý týždeň spevák zverejnil prvú ochutnávku v podobe dvoch singlov - Púpava a Spomaľovánka. V oboch prípadoch ide o pomalé a intímne piesne plné emócií, ktorými spevák opäť raz priznáva svoju inšpiráciu v staršej tvorbe kapely Coldplay. Ani v jeho prípade pritom nejde úplne novú tvorbu. Najmä prvú zo spomínaných piesní mal v zásuvke skutočne hlboko.

"Niektoré verše som písal ešte počas Superstar v roku 2011. Pokiaľ existuje v mojej tvorbe skladba, na ktorú som musel 'dozrieť', tak je to táto," priznal rodák z Liptovského Mikuláša. Refrén piesne Púpava vznikol po zaujímavom rozhovore s riaditeľom tamojšej ZUŠ, ktorú vtedy Harich navštevoval. "Mal som 16 rokov a hovorili sme o tom, že hudba a akékoľvek umenie by malo poskytovať ľuďom nádej alebo východisko," vysvetlil.


Spomaľovánka vznikla pred piatimi rokmi v rovnakom období ako Harichov starší singel Kde bolo, tam bolo z albumu Pátram. "Možno mali ísť tieto dve skladby do sveta jedna po druhej, akurát sa tak nestalo," priznal spevák.

Pesničku s príznačným názvom ponúka fanúšikom v čase, "keď sa celý náš svet tak trošku spomalil" a ide o skladbu, ktorá bude nový album uzatvárať. "Dobre sa pri nej zaspáva, takže na jej konci zostane vo vašich slúchadlách už len pokojné ticho. A tiež je to pieseň pre pár mojich kamarátov, ktorí sa stále za čímsi naháňajú a žijú z toho, že sa stále na niečo tešia - teda tak trochu i pre mňa," uzavrel.


Album Tulák môžete podporiť na stránke Startovac.cz, z cieľovej sumy 100-tisíc českých korún zatiaľ vyzbieral takmer polovicu.

Tip redakcie: Do leta to dáme! Martin Harich vás naučí hrať skladbu, ktorá ho dostala do britského X Factoru

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Milana Bazanac Kadlčíková. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti