Hlavná stránka

>

Správy

>

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávajú EP Konečně. Turné štartuje v auguste

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávajú EP Konečně. Turné štartuje v auguste

03.07.2020 - 13:30 | redakcia

Keď Aneta Langerová a Korben Dallas dávali v zime názov spoločnej nahrávke, nemohli tušiť, aký význam časom nadobudne. Pôvodne vyjadrovali slovom Konečně radosť z toho, že ich niekoľkoročný "hudobný flirt" viedol k vzniku šiestich pesničiek a spoločnému turné. Koncerty aj vydanie EP však napokon museli pre koronavírus posunúť a ich čas prichádza až teraz. Konečne!


"Ďakujem chlapcom z Korben Dallas za príležitosť urobiť si ďalší spoločný československý výlet a spojiť tak naše svety do jedného. Hovoríme rovnakým jazykom, hudbou. A teraz konečne nastáva čas, kedy si naše pesničky môžeme zahrať a zaspievať naživo. Teším sa na našich fanúšikov, bez ktorých to proste nejde," komentuje ukončenie dlhého čakania Aneta Langerová.

33-ročná rodáčka z Benešova s Korben Dallas prvýkrát spolupracovala v roku 2015 na singli Sen. "Odvtedy sme spolu viackrát vystupovali, stretávali sme sa na koncertoch, Aneta krstila viacero našich albumov a stále sme sa vracali k tomu, že musíme spraviť ďalšie veci," hovorí spevák Korben Dallas Juraj Benetin. "Je výborné, že sa to podarilo. Ale hlavne je výborné, ako to dopadlo. Spolupracovalo sa nám výborne, vzájomne sme sa inšpirovali a našli sme si nové polohy," dodáva spevák, ktorý je autorom hudby vo všetkých šiestich skladbách. Basgitarista Lukáš Fila sa zase postaral o všetky texty.


Vydaniu EP, ktoré sa pohybuje na pomedzí popu, soulu a alternatívy, predchádzalo vydanie dvoch singlov  - pesničku Rozhodnutia uviedli v januári a skladbu Konečně o mesiac neskôr. Už počas koronakrízy a zavretia hraníc zverejnili aj videoklip Smej sa, ktorý vznikol priamo pri nahrávaní piesne v prešovskom štúdiu Experientia.

O nahrávanie, mix a produkciu sa postaral gitarista Korben Dallas Ľuboslav Petruška. "Tento album je výnimočný po všetkých stránkach. Tým, aké sú na ňom pesničky. Tým, že sme jeho preprodukcii venovali oveľa viac pozornosti ako zvyčajne. Tým, ako a kde sme ho nahrávali. A dokonca aj tým, že vďaka koronavírusu sme si ho ešte pred vydaním mohli vypočuť oveľa viackrát, než je zvyčajne možné, keďže na svoju chvíľu čakal hotový niekoľko mesiacov," vraví Petruška. "Je to krásna platňa, kde niet čo dodať ani ubrať. Už sa veľmi teším na jej živé prevedenie."


V niektorých skladbách hosťuje aj ďalšia česká speváčka a violončelistka Dorota Barová, ktorá dlhodobo spolupracuje s Langerovou a s členmi Korben Dallas má spoločný projekt Tugriki. "Medzi Dorkou a nami hneď preskočila iskra pozitívnej energie a sadli sme si ako ľudia aj ako muzikanti. Ona nám toleruje naše muzikantské nedokonalosti a my úprimne obdivujeme jej neskutočne obrovský talent a rozsah. Máme sa radi," hovorí bubeník Ozo Guttler.

Návrat na koncertné pódiá

Album vychádza dnes (3.7.), teda s viac než trojmesačným posunom oproti plánovanému termínu, v digitálnej distribúcii českého vydavateľstva Supraphon. Nájdete ho na všetkých streamingových službách. Fyzický nosič sa bude dať kúpiť na koncertoch. Prvé spoločné vystúpenie bude už o necelý mesiac, v sobotu 1. augusta 2020 na českom festivale Prázdniny v Telči.

Na slovenskú časť šnúry, ktorá sa mala pôvodne konať v apríli, si však budeme musieť počkať do októbra. Už o týždeň, v piatok 10. júla, si však môžete Korben Dallas pozrieť, síce bez Anety, ale zato s Chiki Liki Tu-a v novom bratislavskom open-air priestore InPark a o deň neskôr (11.7.) aj v prešovskej Christianii.

Tracklist EP nahrávky Konečně:

1. Rozhodnutia (Benetin/Fila)
2. Čekám (Benetin/Benetin)
3. Hlína feat. Dorota Barová (Benetin/Fila)
4. Konečně (Benetin/Fila)
5. Chladná (Benetin/Fila)
6. Smej sa feat. Dorota Barová (Benetin/Fila)

Aneta Langerová & Korben Dallas - termíny Turné 2020:

1. 8. - Telč, v rámci festivalu Prázdniny v Telči
21. 9. - Pardubice, Žlutý pes
22. 9. - Praha, Palác Akropolis
23. 9. - Olomouc, S-klub
24. 9. - Ostrava, Akord
25. 9. - Brno, Sono Centrum

Informácie o predpredaji českých koncertov nájdete na oficiálnej stránke speváčky www.langerovaaneta.cz.
 
4. 10. - Banská Bystrica, Robotnícky dom
6. 10. - Žilina, Mestské divadlo 
7. 10. - Košice, Tabačka
8. 10. - Bratislava, Majestic Music Club
9. 10. - Trenčín, Piano club

Vstupenky na slovenské koncerty:  


Vypočujte si celú nahrávku na Deezeri:Redakciu Hudba.sk informovali manažér skupiny Korben Dallas Matúš Németh a Adriána Čahojová za vydavateľstvo Supraphon. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Tomáš Benedikovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti