Rockoví veteráni postupne odchádzajú do dôchodku. Gene Simmons či Steven Tylor hovoria o rozlúčkovom turné svojich kapiel, po ktorých si doprajú oddych. Ich rovesník Alice Cooper to vidí inak. Bude stáť na pódiu, kým bude vládať. Vzorom mu je Mick Jagger.

Hudobná legenda už v roku 2020 vyhlásila, že ani náhodou neplánuje odísť do dôchodku. "Toto slovo v mojom slovníku neexistuje." Po troch rokoch sa jeho odhodlanie zotrvať na koncertných pódiách čo najdlhšie nezmenilo. "Všetci moji priatelia odchádzajú do dôchodku. Gene Simmons mi nedávno povedal: 'Pozri, končím. Príď v decembri, je koniec.' Chlapci z Aerosmith hovoria to isté, rovnako ako mnoho iných kapiel z mojej éry," hovorí 75-ročný Cooper.

"Nikdy som si nepomyslel, že by som odišiel do dôchodku. Cítim sa skvele a kapela znie skvele. Pozerám sa na Micka Jaggera ako na prototyp. Mick stále robí trojhodinové vystúpenia plus zvukovú skúšku. Takže ak to dokáže Mick, môžem aj ja," dodal.

Alice Cooper tvrdí, že stále patrí na pódium. Je v pozícii, kedy po desaťročiach na hudobnej scéne nie je aktívny preto, aby si rozširoval základňu fanúšikov, ale preto, aby ocenil vernosť dlhoročných fanúšikov. S kapelami Alice Cooper Hollywood Vampires sa na javisku cíti "viac doma ako kdekoľvek inde".

"Teraz sa fyzicky cítim lepšie ako kedykoľvek v živote." Rovnako pristupuje aj k tvorbe nových piesní. "Teraz nerobím nahrávky preto, aby som si vybudoval nové publikum, robím nahrávky, pretože na celom svete je obrovská základňa fanúšikov, ktorí chcú počuť nové piesne," dodal.

Text: Hudba.sk (zdroj: Music-news.com)