Hlavná stránka

>

Správy

>

IMT Smile a Lúčnica opäť vypredali Inchebu, pridali vystúpenie v Slovnaft aréne

IMT Smile a Lúčnica opäť vypredali Inchebu, pridali vystúpenie v Slovnaft aréne

03.11.2015 - 11:40 | redakcia

IMT Smile a Umelecký súbor Lúčnica sa túto zimu vracajú na koncertné pódiá s veľkolepým projektom Made in Slovakia. A na základe neutíchajúceho diváckeho záujmu pridávajú k doteraz avizovaným predstaveniam ďalšie - 9. januára 2016 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.


Hudobno-tanečné predstavenie kapely IMT Smile a medzinárodne uznávaného súboru Lúčnica videlo doposiaľ už vyše 50-tisíc divákov a túto zimu sa k nim zjavne pridajú ďalšie desaťtisíce. Projekt ovenčený nadšenými reakciami fanúšikov a nadmieru prajnými recenziami odborníkov ovládol koncertné pódiá minulú zimu a tento rok tomu nebude inak.

Do štartu turné zostáva ešte viac ako šesť týždňov a košická Steel Aréna pomaly začína hlásiť plný stav. Bratislavská Incheba, v ktorej sa v decembri predvedie toto netradičné spojenie moderného a tradičného umenia hneď dvakrát, je na tom podobne. Vstupenky na sedenie, o ktoré je najväčší záujem, sú už nejaký čas beznádejne vypredané, pričom predstavenie 22. decembra je vypredané už úplne. Práve na základe neutíchajúcich žiadostí o ďalšie vstupenky sa organizátori rozhodli pridať ako rozlúčku s projektom predsa len ešte jeden termín a to začiatkom nového roka. V sobotu 9. januára 2016 tak IMT Smile a Lúčnica po prvýkrát vystúpia v najväčšej bratislavskej hale - na Zimnom štadióne O. Nepelu (Slovnaft aréna) v Bratislave.

Lúčnica, Made in Slovakia, Bratislava, 2014

Posledný koncert?

Takýto záujem nečakal ani samotný líder IMT Smile a jeden z producentov projektu, Ivan Tásler. "Do začiatku predstavení zostáva ešte dosť času a my už dlhšie zápasíme s otázkami fanúšikov, či budeme ešte pridávať, že už nevedia zohnať lístky. Konkrétne v Bratislave boli na sedenie už dávno vypredané. Nebolo to jednoduché rozhodnutie, ale napokon sme sa všetci zhodli, že rozlúčiť sa s týmto krásnym projektom na veľkom štadióne bude takým darčekom pre nás aj pre fanúšikov," vysvetlil spevák. 

Tu vyvstáva otázka, prečo sa nerozhodli usporiadať predstavenie hneď v tejto veľkokapacitnej sále, keď v Prahe si hneď trúfli na 18-tisícovú O2 arénu. "Aj sme sa pôvodne pokúšali, ale trochu nás vyšachovala KHL-ka. Nenašli sme v čase, keď sme znovuuvedenie predstavenia pripravovali, vyhovujúci termín. O to viac sa tešíme teraz. Neviem ako Lúčnica, ale pre IMT Smile to bude s autorským projektom premiéra na tomto štadióne. Pevne verím, že aj ten naplníme, podobne ako Inchebu," dodáva Tásler. 

Made in Slovakia je skutočne výpravný projekt, o čom svedčí aj fakt, že o nezabudnuteľný zážitok divákov sa bude pred a počas predstavení starať takmer 150-členný tím účinkujúcich a organizátorov. Na fanúšikov čaká okrem profesionálnych speváckych a tanečných výkonov aj efektná svetelná show, či jedinečná poschodová a pohyblivá scéna. Oproti minulému roku sa objaví v rámci show dokonca aj pár noviniek v repertoári. Celé predstavenie má aj tentokrát pod taktovkou uznávaný režisér Ján Ďurovčík, bývalý člen Lúčnice a žiak prof. Štefana Nosáľa, umeleckého vedúceho legendárneho súboru. 

Termíny predstavení IMT Smile a Lúčnice:

15. december - Steel Aréna, Košice
19. december - O2 arena, Praha
21. december - Incheba Expo Aréna, Bratislava
22. december - Incheba Expo Aréna, Bratislava (vypredané)
9. január 2016 - Zimný štadión O. Nepelu, Bratislava 

Všetky koncerty začínajú o 19:00. Viac podrobností nájdete na oficiálnej stránke projektu www.facebook.com/imtlucnica.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka projektu IMT Smile a Lúčnica Anna Tásler-Onderková.

Foto: Katarína Orešanská


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti